חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

אני רוצה לפנות מכאן לנוער שגר במועצה מקומית קרני שומרון והיישובים באזור

גם אני גדלתי במקום שבזכותו הפך התנ״ך להיות הדרך שלי לדבר על עצמי, ולהגיד משהו על העולם שלנו. הפרספקטיבה שסיפורי התנ״ך מעניקים לנו על אנושיות, אהבה וחמלה (וכן, גם רשעות ואטימות) בעולם של היום, היא מתנה גדולה ויש שיאמרו - דרך חיים.

אני רוצה לפנות מכאן לנוער שגר במועצה מקומית קרני שומרון והיישובים באזור

לאחרונה הוזמנתי להגיע אליכם כדי להנחות סדרת מפגשים שעוסקים בכתיבת שירים בהשראת המקורות.

פעילות שאני עושה כבר כמה שנים במקומות שונים בארץ, עם דתיים וחילונים.

גם אני גדלתי במקום שבזכותו הפך התנ״ך להיות הדרך שלי לדבר על עצמי, ולהגיד משהו על העולם שלנו. הפרספקטיבה שסיפורי התנ״ך מעניקים לנו על אנושיות, אהבה וחמלה (וכן, גם רשעות ואטימות) בעולם של היום, היא מתנה גדולה ויש שיאמרו – דרך חיים.

לאחר שהבעתי את הסכמתי להגיע, הממונים עליכם הודיעו לי בנימוס רב שבעצם, אני לא מתאים לתפקיד, מסיבות שהיו עלולות לפגוע בי אם הייתי רואה בהן עניין אישי. אבל לצערי הפגיעה היא בכם, ילדי קרני שומרון, ולא בי. לא בגלל שאני איזה פיספוס גדול, אלא כיוון שמנסים להשתיק את מה שאני, לרוב בלי להתכוון, מייצג – קהילת הלהט״ב – שם כללי לסוג האנשים שההורים והמדריכים שלכם, כך נראה, לא מוכנים לראות בנוף שלהם.

להיות שונה זה תמיד קשה, אבל במקום שבו מחרימים ומסתירים את השונים – זה קשה ונורא ומפחיד כפליים, ובמיוחד אם את.ה ילד.ה או בן.ת נוער.

מה לעשות שסטטיסטית, ביישוב של כ10,000 תושבים, (מבלי להכניס לחישוב את היישובים בסביבה שהסדנה מיועדת גם להם) יש רבים מכם. ואני מתאר לעצמי שהניסיון להעלים משהו שמריח ומתנהג אחרת כבר מוכר לכם, ולא מתחיל ונגמר במקרה הזה.

חשוב לי להגיד את זה – מי שאומר לכם שלהט״ב ויהדות/ענייני מגדר וערכים/אמונה וליברליות לא הולכים ביחד, ושאתם צריכים לבחור, מפריע לכם לברר באומץ את מקומכם בעולם הזה, ומנסה למנוע מכם את ההתרגשות בגילוי היופי של הפאזל הזה שהוא אתם.

זה לא עניין חדש שמי שלא יכול להכיל את המורכבות – מנסה לבטל אותה, לבטל אתכם. אל תתבטלו בפניהם.

אתם לא צריכים לוותר על הערכים שגדלתם עליהם, על דברי תורה בשבת, על תפילה, ועל אמונה רק בגלל שלמבוגרים סביבכם זה לא מסתדר עם מה שהם למדו בישיבות שלהם. תסלחו להם. הם כבר לא זוכרים שתשובה אמיתית מגיעה רק אחרי שאלות קשות.

ועוד חשוב לי להעביר אליכם, על אף שלא תכננתי להגיע על תקן תמיכה רגשית לנוער להט״בי בקרני שומרון, כעת אני מעוניין במיוחד להיות שם עבורכם, מאחר שנראה שאת הכתובות שלכם להקשבה, שיחה ודיון – משתיקים.

אני כאן.

בהתאם לכך אני צופה שיהיה מאתגר להגיע אליכם דרך גורמים רשמיים באזורכם אז אתם מוזמנים לשתף לכל מי שנראה לכם חשוב שישמע את הדברים.

#מעת_לעט | David Lavi | #דעה

הדגשת הקיום והנוכחות של א.נשים להטב"קים וזכותם לזכויות בסיסיות – הן יישומים מובנים מאליהם של מצוות 'ואהבת לרעך כמוך', שאמורים לחייב כל אחת ואחד מאיתנו לפעולה

המטרות שתיארתי לעיל – הדגשת הקיום והנוכחות של א.נשים להטב"קים וזכותם לזכויות בסיסיות – הן יישומים מובנים מאליהם של מצוות 'ואהבת לרעך כמוך', שאמורים לחייב כל אחת ואחד מאיתנו לפעולה; אך בנוסף למטרות האלו, יש עוד ערכים רבים ושונים שבאי המצעד באים לקדם, ולא עם כולם אני מזדהה. לרבים מהם אני מתנגד נחרצות.

קרא עוד »

אבל זה לא אירוע בודד; הוא שייך לז'אנר מפוקפק שנקרא לו "שנאה של נראות".

בחברה מתוקנת לא נבקש מחרדים "להצניע את חרדיותם". נצטרך להבין שגם אם יש בינינו קונפליקטים, חרדי צריך ללכת בביטחון ובקומה זקופה בכל מקום. גם טרנסג'נדר, גם הומו.

קרא עוד »

"החלטתי שאני חולמת לו עתיד, וזה קרה די מהר שהוא מצא אחרי זה בן זוג"

רגע לפני יום הכיפורים, התארחה צפרירה ווקר, אמא דתיה לשלושה בנים הומואים, בתכנית חשבון נפש עם מרב בטיטו. צפרירה שיתפה בקשיים, במורכבות הקבלה וההכלה, ובתהליך התשובה הקשור אליהן.

קרא עוד »

מ מ' באהבה ל א'.

בדיוק כמוך לפני 20 שנה בדיוק, בשנת 2003, מצאתי את מה שהייתי חייב לחשוב שהוא ה"גאולה" של חיי. מצאתי את טיפולי ההמרה ורציתי להשתנות ולהתחתן עם אישה ולהיות כמו כולם

קרא עוד »

הסיפור של עוז אפטקר

"הקורונה תוקפת בעיקר בלילות. במהלך היום אתה מרגיש טוב, אבל בלילות יש את הקטע של החום, כאבי הראש וכל הדברים האלה… לא ברור לנו עד הסוף איך נדבקנו"

קרא עוד »

שתפו את המאמר