כ״ה בסיון ה׳תשפ״ב (24 בJune 2022)

אני רוצה לפנות מכאן לנוער שגר במועצה מקומית קרני שומרון והיישובים באזור

אני רוצה לפנות מכאן לנוער שגר במועצה מקומית קרני שומרון והיישובים באזור

לאחרונה הוזמנתי להגיע אליכם כדי להנחות סדרת מפגשים שעוסקים בכתיבת שירים בהשראת המקורות.

פעילות שאני עושה כבר כמה שנים במקומות שונים בארץ, עם דתיים וחילונים.

גם אני גדלתי במקום שבזכותו הפך התנ״ך להיות הדרך שלי לדבר על עצמי, ולהגיד משהו על העולם שלנו. הפרספקטיבה שסיפורי התנ״ך מעניקים לנו על אנושיות, אהבה וחמלה (וכן, גם רשעות ואטימות) בעולם של היום, היא מתנה גדולה ויש שיאמרו – דרך חיים.

לאחר שהבעתי את הסכמתי להגיע, הממונים עליכם הודיעו לי בנימוס רב שבעצם, אני לא מתאים לתפקיד, מסיבות שהיו עלולות לפגוע בי אם הייתי רואה בהן עניין אישי. אבל לצערי הפגיעה היא בכם, ילדי קרני שומרון, ולא בי. לא בגלל שאני איזה פיספוס גדול, אלא כיוון שמנסים להשתיק את מה שאני, לרוב בלי להתכוון, מייצג – קהילת הלהט״ב – שם כללי לסוג האנשים שההורים והמדריכים שלכם, כך נראה, לא מוכנים לראות בנוף שלהם.

להיות שונה זה תמיד קשה, אבל במקום שבו מחרימים ומסתירים את השונים – זה קשה ונורא ומפחיד כפליים, ובמיוחד אם את.ה ילד.ה או בן.ת נוער.

מה לעשות שסטטיסטית, ביישוב של כ10,000 תושבים, (מבלי להכניס לחישוב את היישובים בסביבה שהסדנה מיועדת גם להם) יש רבים מכם. ואני מתאר לעצמי שהניסיון להעלים משהו שמריח ומתנהג אחרת כבר מוכר לכם, ולא מתחיל ונגמר במקרה הזה.

חשוב לי להגיד את זה – מי שאומר לכם שלהט״ב ויהדות/ענייני מגדר וערכים/אמונה וליברליות לא הולכים ביחד, ושאתם צריכים לבחור, מפריע לכם לברר באומץ את מקומכם בעולם הזה, ומנסה למנוע מכם את ההתרגשות בגילוי היופי של הפאזל הזה שהוא אתם.

זה לא עניין חדש שמי שלא יכול להכיל את המורכבות – מנסה לבטל אותה, לבטל אתכם. אל תתבטלו בפניהם.

אתם לא צריכים לוותר על הערכים שגדלתם עליהם, על דברי תורה בשבת, על תפילה, ועל אמונה רק בגלל שלמבוגרים סביבכם זה לא מסתדר עם מה שהם למדו בישיבות שלהם. תסלחו להם. הם כבר לא זוכרים שתשובה אמיתית מגיעה רק אחרי שאלות קשות.

ועוד חשוב לי להעביר אליכם, על אף שלא תכננתי להגיע על תקן תמיכה רגשית לנוער להט״בי בקרני שומרון, כעת אני מעוניין במיוחד להיות שם עבורכם, מאחר שנראה שאת הכתובות שלכם להקשבה, שיחה ודיון – משתיקים.

אני כאן.

בהתאם לכך אני צופה שיהיה מאתגר להגיע אליכם דרך גורמים רשמיים באזורכם אז אתם מוזמנים לשתף לכל מי שנראה לכם חשוב שישמע את הדברים.

#מעת_לעט | David Lavi | #דעה

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר, ואיננו מסוגלים עוד לחשות. מחזיקנא טיבותא לרב בני לאו שנענה לדברי הרב יובל שרלו וכתב הצעה לחיי משפחה להט"ב בקהילה הדתית (קישור בתגובה הראשונה), ונגע בנקודות רבות ומגוונות. אחרי שהנושא צף מול תלמידים שלי, באתי להגיב לחלק מדבריו, ולהשלים בחלק ממה שנראה בעיני. אשמח לתגובות.

קרא עוד »

מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ יַעֲקֹב מִשְׁכְּנֹתֶיךָ יִשְׂרָאֵל

א"מ;ל"ק: תלמידי ישיבות נדרשו לחלוק מגורים עם חייל בעל הרכב כרומוזומלי שונה משלהם, באופן שאין בו שום בעיה הלכתית. וייאנחו החיילים מן הטרלול הפרוגרסיבי, ותעל שוועתם אליי, והנה באתי בדברים האלה.

קרא עוד »

"חבל שלא הצלחת להתאבד."

"חבל שלא הצלחת להתאבד."
אלו המילים האחרונות שאבא שלי אמר לי מאז שיצאתי בפניו מהארון בתור טרנסית. את אותו הלילה לא העברתי בבית.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.