אני לא מוכן יותר לשקר. לחייך ולהגיד שהכל סבבה כששואלים איך היה בצבא, אני היום כבר לא חיי בפחד, אני חיי בכעס ואני לא אשתוק.

* לחברה שנעלו אותי מחוץ לחדר בגשם, בשלוש בלילה, כי פחדו שההומו שאיתם בחדר יגע בהם: אני מקווה שתגבשו לעצמכם זהות מורכבת ועשירה, כזאת שלא מבוססת ורק על גבריות רעילה ווסאח של יחידה מובחרת ותפסיקו להרגיש שהומו ששוקל 60 קילו מאיים לכם על הקיום.

דניאל בלום


דניאל בלום, חבר חברותא שהופיע בסדרה "ארון הקודש" על להט"בים דתיים, מסכם בחדות ובאומץ את השירות הצבאי שלו ביחידה "עוקץ". נגע הלהט"בפוביה קיים לצערנו עדיין במקומות רבים, ועל אף ההתקדמות הגדולה בשנים האחרונות, גם בצה"ל. יש לנו עוד עבודה רבה לעשות.

* לחברה שנעלו אותי מחוץ לחדר בגשם, בשלוש בלילה, כי פחדו שההומו שאיתם בחדר יגע בהם: אני מקווה שתגבשו לעצמכם זהות מורכבת ועשירה, כזאת שלא מבוססת ורק על גבריות רעילה ווסאח של יחידה מובחרת ותפסיקו להרגיש שהומו ששוקל 60 קילו מאיים לכם על הקיום.

* למפקד צוות שלי, שראה אותי עצוב ולבד, לקח אותי לצד ואמר לי ש-״אם עד סוף החודש אין לי חברים הוא מעיף אותי״: אני מקווה שתזכה להיות עצוב ולבד ומי שאמור לדאוג לך ידרוך עליך במקום.

* לחברה שאהבו לצלם אותי בסתר: שלחתם את הסרטונים שלי ביניכם לצחוק עליי מאחורי הגב, אני מקווה שיום אחד ילבינו את פניכם, ותבינו למה התורה משווה את זה לרצח.

* לחברה שהפיצו שמועה שאני נועל אנשים בלילה ונוגע בהם כנגד רצונם (מה שכמובן לא קרה מעולם): אני מקווה שיום אחד תגלו את הכח של מילים.

* לצוות שלי: אתם עדים חיים. ראיתם הכל ושתקתם, אני מקווה שתזכרו את זה כל לילה לפני שאתם נרדמים. מאחל לכם לגדל עמוד שדרה.

* לחברים שלי: אתם יודעים מי אתם. ואני אוהב אתכם מאוד.

* לכלב שלי באלו: בשבילך עשיתי הכל. בזכותך אני כאן. זר לא יבין זאת.

אני מסרב להתיחס לשירות שלי כמשהו שהוא לא. התגייסתי עם פנטזיה, והמציאות הייתה רחוקה מזה שנות אור, ואין ברירה אלא לחיות עם החוויה כפי שהיא.

אני לא מוכן יותר לשקר. לחייך ולהגיד שהכל סבבה כששואלים איך היה בצבא, אני היום כבר לא חיי בפחד, אני חיי בכעס ואני לא אשתוק. אומרים שבצבא, מפרקים אותך בשביל לבנות אותך בחזרה חזק יותר. היום אני מסיים פרק חשוך ואפל בחיים שלי, ואני אוסף את החלקים שלי ויוצא לדרך חדשה.

דעה | דניאל בלום

בעוד 10 ימים אעמוד מתחת לחופה…

5 שנים אחרי שנתתי בפעם הראשונה לאמת לצאת לי מבין השפתיים, ו-4 וחצי שנים אחרי שהכרתי את מי שילווה אותי ביתר מסע היציאה, ובעוד הרבה מסעות בעתיד ב״ה, ומעניק לי אושר שלא הייתי יכול אפילו לחלום עליו מתוך הארון – החלום הזה הפך למשאלה ולציפייה כמעט הכי גדולה שלי. שני רק למשפחה שאני כבר מת להקים איתו.

קרא עוד »

מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ יַעֲקֹב מִשְׁכְּנֹתֶיךָ יִשְׂרָאֵל

א"מ;ל"ק: תלמידי ישיבות נדרשו לחלוק מגורים עם חייל בעל הרכב כרומוזומלי שונה משלהם, באופן שאין בו שום בעיה הלכתית. וייאנחו החיילים מן הטרלול הפרוגרסיבי, ותעל שוועתם אליי, והנה באתי בדברים האלה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר