Search
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
Search

אני לא מוכן יותר לשקר. לחייך ולהגיד שהכל סבבה כששואלים איך היה בצבא, אני היום כבר לא חיי בפחד, אני חיי בכעס ואני לא אשתוק.

* לחברה שנעלו אותי מחוץ לחדר בגשם, בשלוש בלילה, כי פחדו שההומו שאיתם בחדר יגע בהם: אני מקווה שתגבשו לעצמכם זהות מורכבת ועשירה, כזאת שלא מבוססת ורק על גבריות רעילה ווסאח של יחידה מובחרת ותפסיקו להרגיש שהומו ששוקל 60 קילו מאיים לכם על הקיום.

דניאל בלום


דניאל בלום, חבר חברותא שהופיע בסדרה "ארון הקודש" על להט"בים דתיים, מסכם בחדות ובאומץ את השירות הצבאי שלו ביחידה "עוקץ". נגע הלהט"בפוביה קיים לצערנו עדיין במקומות רבים, ועל אף ההתקדמות הגדולה בשנים האחרונות, גם בצה"ל. יש לנו עוד עבודה רבה לעשות.

* לחברה שנעלו אותי מחוץ לחדר בגשם, בשלוש בלילה, כי פחדו שההומו שאיתם בחדר יגע בהם: אני מקווה שתגבשו לעצמכם זהות מורכבת ועשירה, כזאת שלא מבוססת ורק על גבריות רעילה ווסאח של יחידה מובחרת ותפסיקו להרגיש שהומו ששוקל 60 קילו מאיים לכם על הקיום.

* למפקד צוות שלי, שראה אותי עצוב ולבד, לקח אותי לצד ואמר לי ש-״אם עד סוף החודש אין לי חברים הוא מעיף אותי״: אני מקווה שתזכה להיות עצוב ולבד ומי שאמור לדאוג לך ידרוך עליך במקום.

* לחברה שאהבו לצלם אותי בסתר: שלחתם את הסרטונים שלי ביניכם לצחוק עליי מאחורי הגב, אני מקווה שיום אחד ילבינו את פניכם, ותבינו למה התורה משווה את זה לרצח.

* לחברה שהפיצו שמועה שאני נועל אנשים בלילה ונוגע בהם כנגד רצונם (מה שכמובן לא קרה מעולם): אני מקווה שיום אחד תגלו את הכח של מילים.

* לצוות שלי: אתם עדים חיים. ראיתם הכל ושתקתם, אני מקווה שתזכרו את זה כל לילה לפני שאתם נרדמים. מאחל לכם לגדל עמוד שדרה.

* לחברים שלי: אתם יודעים מי אתם. ואני אוהב אתכם מאוד.

* לכלב שלי באלו: בשבילך עשיתי הכל. בזכותך אני כאן. זר לא יבין זאת.

אני מסרב להתיחס לשירות שלי כמשהו שהוא לא. התגייסתי עם פנטזיה, והמציאות הייתה רחוקה מזה שנות אור, ואין ברירה אלא לחיות עם החוויה כפי שהיא.

אני לא מוכן יותר לשקר. לחייך ולהגיד שהכל סבבה כששואלים איך היה בצבא, אני היום כבר לא חיי בפחד, אני חיי בכעס ואני לא אשתוק. אומרים שבצבא, מפרקים אותך בשביל לבנות אותך בחזרה חזק יותר. היום אני מסיים פרק חשוך ואפל בחיים שלי, ואני אוסף את החלקים שלי ויוצא לדרך חדשה.

דעה | דניאל בלום

ח"כ סמוטריץ,

לא תכננתי לכתוב, הספיק לי בנתיים להתווכח עם השלטים שלך בכל רחבי הישוב תוך כדי ריצות הבוקר שלי , אבל הבוקר השלטים נעלמו והמילים מתפרצות לי החוצה, מבקשות להשמיע קול , קול של רבות ורבים שפגשתי בשנים האחרונות במסגרת תפקידיי ועיסוקיי.

קרא עוד »

עמי ידע מאיפה הוא בא.

עמי ידע לאן הוא הולך. לכל מקום אליו פנה עשה זאת בחיוך נעים ובפנים קורנות. קולו שקט, צנוע, שיחתו נעימה. עמי בנה לו בית מלא באהבה.

קרא עוד »

הרגע הא¯בינארי הזה, שהיה אמור לשמח, גרם לי בעיקר לעצב וכאב

היום הבין-לאומי נגד הומופוביה, טרנספוביה וביפוביה לא יכל לבוא בזמן טוב יותר. השנה בארוויזיון 2024 השתתפו לראשונה מתמודדים¯ות א¯בינאריים מחוץ לארון, כולל זוכה שהניפה את הדגל הא¯בינארי כשהוא ניצח.

קרא עוד »

אבל זה לא אירוע בודד; הוא שייך לז'אנר מפוקפק שנקרא לו "שנאה של נראות".

בחברה מתוקנת לא נבקש מחרדים "להצניע את חרדיותם". נצטרך להבין שגם אם יש בינינו קונפליקטים, חרדי צריך ללכת בביטחון ובקומה זקופה בכל מקום. גם טרנסג'נדר, גם הומו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר