My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו

אני זוכר את זה, שהוא הביט בי ואמר ש״זה לא אמיתי ורק מחשבות שווא ואי אפשר באמת לאהוב בנים, אתה לא רוצה למות לבד״.

אני זוכר את היום הזה טוב מאוד, כי הוא שרט לי את הלב. זוכר איך אבא שלי אסף אותי אחרי זה עם המונית שלו, ואיך נכנסתי וישבתי במושב האחורי כאילו הייתי לקוח זר, ורציתי שהוא ישאל אותי מי כיבה לי את הלב, איך היה אצל הרב, אבל אבא לא שאל.

נתנאל אזולאי


גיל 13.

קצת לפני העלייה לתורה, מצאתי עצמי, נער עם לחיים אדומות שמתרגש מפוסטרים של בנים וחושב על אביתר מט׳-3, יושב בחדר של הרב ואחרי שאזרתי אומץ כמו צעד שהוא בין חיים למוות, סיפרתי לרב שלי שאני אוהב בנים. האם זה טבעי? ואני זוכר את זה, שהוא הביט בי ואמר ש״זה לא אמיתי ורק מחשבות שווא ואי אפשר באמת לאהוב בנים, אתה לא רוצה למות לבד״.

אני זוכר את היום הזה טוב מאוד, כי הוא שרט לי את הלב. זוכר איך אבא שלי אסף אותי אחרי זה עם המונית שלו, ואיך נכנסתי וישבתי במושב האחורי כאילו הייתי לקוח זר, ורציתי שהוא ישאל אותי מי כיבה לי את הלב, איך היה אצל הרב, אבל אבא לא שאל. ברקע התנגן במונית ליאונרד כהן שאבא אהב, ״אנחנו מכוערים אבל יש לנו את המוזיקה״ הוא שר אז בשיר שלו ״צ׳לסי הוטל״.

כשחזרתי הביתה בכיתי הרבה. המילים של הרב ההוא היו דומות למילים בטיפולי המרה: ״אתה אף פעם לא תצליח לאהוב גבר באמת״. ובכיתי שעות, ובשבילי זאת הייתה פרידה מכל מה שחשבתי על אהבה, וחשבתי את עצמי למקולל.

עשרים שנה מאוחר יותר, והנה אני פה בירושלים, עיר הולדתי, יחד עם הבן שלי, אוליבר גבריאל. הבן שלי ושל דני, בעלי, גבר שהצלחתי לאהוב באמת. פנתה אליי בפייסבוק לפני חודש אישה נדירה בשם רותי והזמינה אותי להתפלל אצלם בבית הכנסת בירושלים אחרי שקראה פעם פוסט שלי. ״תבוא ותראה שיש לך מקום בהיכל שלנו, שיש אנשים טובים בישראל, שמקבלים, שאוהבים״. לא יכולתי לסרב. הערב הייתי שם בבית הכנסת עם אוליבר, ובירכו אותנו שם כאורחים. דמעתי, התרגשתי כל כך. כל התפילה הייתה עוצמתית, כל האנשים היפים שם. היה לנו מקום.

נזכרתי אז בנתנאל של גיל 13, בחדר של הרב. המילים כאן בבית הכנסת בירושלים עכשיו כיבו את המילים של הרב ההוא בחדר, שטפו אותן. איזה ניצחון.

כשיצאנו מבית הכנסת הערב, אבא שלי חיכה עם המונית שלו בחוץ. נכנסתי אליה והפעם התיישבתי מקדימה, ליד אבא, והבן שלי מאחור. הייתי מרוגש, נסער, הלב זז מצד לצד, וחיכיתי שזה יבוא. רציתי. התפללתי לזה. ואז זה קרה.

״איך היה?״ אבא שאל פתאום.

״סגרנו מעגל״, אמרתי לו אבל הוא לא הבין. ואבא נסע, ושמתי בטלפון את ליאונרד כהן ברקע ובכיתי שם כמו ילד כל הדרך הביתה.

#דעה | Netanel Azulay

מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ יַעֲקֹב מִשְׁכְּנֹתֶיךָ יִשְׂרָאֵל

א"מ;ל"ק: תלמידי ישיבות נדרשו לחלוק מגורים עם חייל בעל הרכב כרומוזומלי שונה משלהם, באופן שאין בו שום בעיה הלכתית. וייאנחו החיילים מן הטרלול הפרוגרסיבי, ותעל שוועתם אליי, והנה באתי בדברים האלה.

קרא עוד »

דיספוריה היא אמיתית

דיספוריה היא אמיתית.
לפעמים פשוט לוקח חיים שלמים בשביל להבין אותה. ולקרוא לה בשם.

קרא עוד »

אם מצעד הגאווה בתל אביב הוא חגיגה המונית של חופש, אצלנו זה מאבק קיומי ויומיומי.

בשנה שעברה, לקראת המצעד השני, העימות בין חושך לאור הגיע לסף פיצוץ. המשטרה, בעקבות איומים לפגוע במצעד, דרשה לשנות את התוואי ולהרחיק אותנו ככל שניתן מהגרעין התורני המאיים, כלומר מהרחוב שבו גדלתי ומלב היישוב שלי. בהתערבות בג"ץ, שלמרבה המזל עדיין קיים במדינה הזאת, חלחלה ההבנה שלא יעלה על הדעת שבזמן שמצעדי דגלים ואירועי דת מתקיימים במועצה בשפע, תיאסר צעדה למען הסובלנות. בסופו של דבר, למרות נהירה המונית ומרגשת של תומכים מכל קצוות הארץ, היו שם יותר שוטרים מצועדים.

קרא עוד »

"דברו איתנו – לא עלינו"

איך להט"בים דתיים מעיזים לדרוש להיות חלק אינטגרלי מכל קהילה דתית שקיימת, ואיך הם מעיזים להשלים עם העובדה שרבש"ע ברא אותם כמו שצריך, יצירה נאה ושלמה? אולי כי זה לא טעות ולא ניסיון? | דעה

קרא עוד »

הקללה הכי נפיצה בבית הספר

בימים אלו אני עובד בבית ספר ממלכתי דתי במרכז הארץ כתומך הוראה של כיתה ד', כשהכיתות מחולקות לקפסולות. מורה מן המניין באחת, ואני מעביר את אותו השיעור באחרת. מעמד-ביניים שהומצא לימי המגפה, הדועכת ב"ה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר