חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

אנחנו צריכות להיראות

אנחנו קהילה חזקה שגדלה מיום ליום, ולא נופלת. אנחנו נהפוך את העולם שלנו ליותר טוב. אנחנו ננצח.
אנחנו קהילה חזקה שגדלה מיום ליום, ולא נופלת. אנחנו נהפוך את העולם שלנו ליותר טוב.

נטע ראשד | יום הנראות הטרנסי


לרגל יום הנראות הטרנסית שחל מחר (שישי), נטע ראשד, פעילת חברותא משתפת:

אנחנו צריכות להיראות.

בתקופה האחרונה אני מרגישה את הדיכוי הטרנסי בעורקי לבי. הדיכוי שמחליט היכן אגור והיכן אעבוד והאם אני בת אדם.

כתבות מפוקפקות שיוצאות נגד קיומנו וקוראות לו "אג'נדה", ממשלה שמעבירה חוקים להט"בפובים. ועדות שמתחבטות בשאלה אם אנחנו מספיק נשים או גברים. מוסדות ששוללים את הצטרפותנו אליהם בגלל טרנספוביה.

כשהייתי בגיל 16 ומחוץ לארון עם עצמי, חיפשתי "טרנסית" בגוגל. רציתי לדעת על עצמי ועל הקהילה שלי יותר. כל החיפושים שמצאתי היו על מקרי אובדנות. זה גרם להדחקה כפויה שלי וליציאה מאוחרת יותר מהארון. לפחד מטורף שזה הגורל של כל אישה טרנסית. הדיכוי מתסכל ומדכא ואנחנו חיות איתו מהרגע הראשון.

אך אם יש דבר שאנחנו, אנשים מהקהילה הטרנסית, למדנו על דמנו – זה להתמודד עם הכתף הקרה הזו מהעולם. כבר מתחילת דרכנו במאה הקודמת בניו יורק, אנחנו מראות לכל אדם שאותנו לא דוחים. אם תכו אותנו, לא נתקפל ונחזור לארון. אנחנו נפתח עור חזק יותר, ונראה לעולם בדיוק מי אנחנו. כמה יפה ועוצמתי הקיום שלנו. בנו לא מזלזלים. אנחנו עומדות על שלנו ודורשות את שמגיע לנו.

לכן אני קוראת לכל אדם על הקשת הטרנסית להראות את עצמו. להמשיך לצעוד ברחוב בגאווה, להצטלם, לדבר, ולשבור את כל המוסכמות כמו שאנחנו עושות. להתקיים ולחיות את חיינו כפי שאנחנו רוצים ולא כפי שמכתיבים לנו. לזעום ולכעוס ולצעוק כשמפלים אותנו. לא לתת לזה לחלוף. כי אותנו, לא ישפילו.

אנחנו קהילה חזקה שגדלה מיום ליום, ולא נופלת. אנחנו נהפוך את העולם שלנו ליותר טוב.
אנחנו ננצח.

אבל זה לא אירוע בודד; הוא שייך לז'אנר מפוקפק שנקרא לו "שנאה של נראות".

בחברה מתוקנת לא נבקש מחרדים "להצניע את חרדיותם". נצטרך להבין שגם אם יש בינינו קונפליקטים, חרדי צריך ללכת בביטחון ובקומה זקופה בכל מקום. גם טרנסג'נדר, גם הומו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר