אנחנו צריכות להיראות

אנחנו קהילה חזקה שגדלה מיום ליום, ולא נופלת. אנחנו נהפוך את העולם שלנו ליותר טוב. אנחנו ננצח.
אנחנו קהילה חזקה שגדלה מיום ליום, ולא נופלת. אנחנו נהפוך את העולם שלנו ליותר טוב.

נטע ראשד | יום הנראות הטרנסי


לרגל יום הנראות הטרנסית שחל מחר (שישי), נטע ראשד, פעילת חברותא משתפת:

אנחנו צריכות להיראות.

בתקופה האחרונה אני מרגישה את הדיכוי הטרנסי בעורקי לבי. הדיכוי שמחליט היכן אגור והיכן אעבוד והאם אני בת אדם.

כתבות מפוקפקות שיוצאות נגד קיומנו וקוראות לו "אג'נדה", ממשלה שמעבירה חוקים להט"בפובים. ועדות שמתחבטות בשאלה אם אנחנו מספיק נשים או גברים. מוסדות ששוללים את הצטרפותנו אליהם בגלל טרנספוביה.

כשהייתי בגיל 16 ומחוץ לארון עם עצמי, חיפשתי "טרנסית" בגוגל. רציתי לדעת על עצמי ועל הקהילה שלי יותר. כל החיפושים שמצאתי היו על מקרי אובדנות. זה גרם להדחקה כפויה שלי וליציאה מאוחרת יותר מהארון. לפחד מטורף שזה הגורל של כל אישה טרנסית. הדיכוי מתסכל ומדכא ואנחנו חיות איתו מהרגע הראשון.

אך אם יש דבר שאנחנו, אנשים מהקהילה הטרנסית, למדנו על דמנו – זה להתמודד עם הכתף הקרה הזו מהעולם. כבר מתחילת דרכנו במאה הקודמת בניו יורק, אנחנו מראות לכל אדם שאותנו לא דוחים. אם תכו אותנו, לא נתקפל ונחזור לארון. אנחנו נפתח עור חזק יותר, ונראה לעולם בדיוק מי אנחנו. כמה יפה ועוצמתי הקיום שלנו. בנו לא מזלזלים. אנחנו עומדות על שלנו ודורשות את שמגיע לנו.

לכן אני קוראת לכל אדם על הקשת הטרנסית להראות את עצמו. להמשיך לצעוד ברחוב בגאווה, להצטלם, לדבר, ולשבור את כל המוסכמות כמו שאנחנו עושות. להתקיים ולחיות את חיינו כפי שאנחנו רוצים ולא כפי שמכתיבים לנו. לזעום ולכעוס ולצעוק כשמפלים אותנו. לא לתת לזה לחלוף. כי אותנו, לא ישפילו.

אנחנו קהילה חזקה שגדלה מיום ליום, ולא נופלת. אנחנו נהפוך את העולם שלנו ליותר טוב.
אנחנו ננצח.

הסיפור של אביעד קנר

"אני 3 וחצי שנים בזוגיות עם בחור שהוא גם דתי ועדין בארון. המשפחה שלי מכירה אותו. המשפחה שלו עדין לא מכירה אותי".

קרא עוד »

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

אמש צוין יום הזכרון הטרנסי. יום שלם של אחדות ותקווה לצד יום שכולו זכרון ואבל

ביום הזה אני נזכרת בכל הא.נשים על הקשת הטרנסית שהכרתי ושסיימו את חייהם, בכל הקשיים המנטליים והחברתיים שהקהילה הטרנסית, הקהילה שלי – חווה באופן יומיומי.

קרא עוד »

שתפו את המאמר