חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

אלוהים לא נמצא במקום שיש בו שנאה

הייתי צריך לבחור בין לקבל את הבן שלי ולאהוב אותו, לבין להתנכר לו. לזרוק אותו בגלל מי? בגלל אלוהים? אלוהים לא נמצא במקום שיש בו שנאה״.

נתנאל אזולאי | דעה


אבא התקשר אתמול בערב. בדיוק הורדתי נוסעים מהמונית, הוא אמר. תמיד נחמץ לי הלב שאבא עוד עובד בגילו המופלג, ועוד בעבודה קשה כמו מונית. דיברנו קצת על לקוחות זועמים שהיו לו, על הבן שלי שהוא הנכד שלו, על פוליטיקה ועל המצב בארץ.
אתה יודע, אמרתי לו, עכשיו בדיוק קראתי בעיתון שאבי מעוז העלה הצעה על השולחן: הוא רוצה לאסור על בתי ספר לדבר על להט״בים עד כיתה ט׳, ומכיתה ט׳ אפשר רק באישור של ההורים. כאילו אנחנו מחלה שאסור לדבר עליה. סטייה. רק מין. אנחנו כלום.
אני לא יודע מה קרה למדינה שלנו, אבא אמר לי. אני, שהגעתי מבית דתי, עם סבא שהיה רב בירושלים, לא הכרנו שנאה כזאת שהאנשים האלה מביאים. ואז, ככה, תוך כדי השיחה, אבא נתן וידוי בפני וסיפר על שיחה שהייתה לו עם מישהו (אבל רק כי אבא ביקש לא אציין את היחס המשפחתי/קשר למשפחה) והמישהו הזה סירב להזמנה של אבא שלי לפני הרבה מאוד שנים, הוא סירב לבוא לחתונה שלי ושל דני, אמר שהוא לא מוכן לחשוף את הילדים שלו לדבר הזה. “איזה דבר?״, אבא שלי שאל אותו. ״למפגן המיני הזה״ הוא החזיר לו. אבא שתק בטלפון, שמעתי אותו לוקח נשימה, ואז הוא אמר: ״ואתה יודע, נתנאל, אני כל כך נעלבתי, שניתקנו קשר״. יכולתי לשמוע שאבא שלי נעלב על אמת.
״אבל מה, פגשתי אותו אחרי שנה ולא הייתי פראייר״, הוא סיפר לי. ״התעמתתי איתו ואמרתי לו: תקשיב לי טוב״, אבא שלי אמר לו.
״אמרת לי אז לפני שנה שאתה לא מוכן לחשוף את הילדים שלך למפגן המיני הזה, ואתה יודע, אם רק הילדים שלך היו נחשפים לחופה של הבן שלי, לדמעות שהיו שם – אולי הם היו זוכים לראות מה זאת אהבה, והוא התנצל אז״
שתקתי. מה זה שתקתי. בכיתי בלב.
״זה מה שאמרת לו?״ שאלתי, הקול שלי הסגיר כמה התרגשתי.
״אמרתי יותר מזה: הייתי צריך לבחור בין לקבל את הבן שלי ולאהוב אותו, לבין להתנכר לו. לזרוק אותו בגלל מי? בגלל אלוהים? אלוהים לא נמצא במקום שיש בו שנאה״.

אבי מעוז,
אנחנו, להט״בים, בני אדם, ומותר לדבר עלינו בכל גיל ואין בזה שמץ של מיניות, להיפך – אנחנו גם האהבות שלנו, ההיסטוריה שלנו, היציאה שלנו מהארון, האנשים שצעדנו איתם לחופה, המשפחות שלנו והילדים שלנו.
דווקא אותך ואת דומיך, מלאים בשנאה, הייתי מרחיק מילדים
בשיר השירים נכתב: ״מים רבים לא יוכלו לכבות את האהבה ונהרות לא ישטפוה״
ואין שום סיכוי שבעולם שנהר השנאה שלכם ישטוף את האהבה האדירה שלנו

בתמונה: דברים שכדאי שילדים יראו בכל גיל

הרב זיני במכתב הפתוח שלו לא קובל רק על עצם הפיצוי, וטוען שלוש טענות: בטחונית, פוליטית ואמונית.

משפחות שכולות מקבלות ליווי ועזרה מרגע שנודע שיקירן נפגע. הברית הקושרת את העורף לחזית לא ניתקת כשהחייל בחזית נפגע. אפשר לקרוא לזה חוב מוסרי. אולי זה חוב מסוג אחר. החוב הוא ביחס לאנשים הקרובים שהקריבו את היקר להם, למעננו, למען המדינה ואזרחיה. אם בני זוג בחרו לחיות את חייהם הזוגיים ללא מיסוד כהלכה, יכולה להיות לכך אחת משתי משמעויות:

קרא עוד »

מה כל כך מעצבן אותם?

הפרסומת החדשה של דוריטוס מציגה את המובן מאליו – יש כל מיני סוגים של משפחות ולכל המשפחות מגיע להיות משפחות. האמירה הזו גררה אחריה סערה ברשת, קריאות לחרם והגדיל לעשות סגן ראש עיריית ירושלים שקבע שעל זה תלויה הבריאות הנפשית של הדורות הבאים.
בנקודה הזו אני מוכרח לשאול: מה כל כך מעצבן אותם? למה המציאות

קרא עוד »

עוד טור דעה טרנסופובי מפי אישה דתיה

בשבת האחרונה פרסמה שרון רוטר טור דעה על קרוב משפחה שלה (מצורף למטה, מוזמנים ומוזמנות לקרוא). כאיש מדע, ביולוג וגנטיקאי אני ממש מרגיש צורך לענות על הטיעונים שלה שמלאים בחוסר ידע ובהבנה בעניין.

קרא עוד »

חברותא לעולם תהיה עבורכם.ן בית

מאמר זה הוא צפירת הרגעה בכל חלקי הדיגיטל שלנו. במידה ובמהלך קריאת שורות אלה יתרחש אירוע איומי ממשי תשמע צפירה כפולה מיד לאחר מכן.

קרא עוד »

שתפו את המאמר