אלוהים לא נמצא במקום שיש בו שנאה

הייתי צריך לבחור בין לקבל את הבן שלי ולאהוב אותו, לבין להתנכר לו. לזרוק אותו בגלל מי? בגלל אלוהים? אלוהים לא נמצא במקום שיש בו שנאה״.

נתנאל אזולאי | דעה


אבא התקשר אתמול בערב. בדיוק הורדתי נוסעים מהמונית, הוא אמר. תמיד נחמץ לי הלב שאבא עוד עובד בגילו המופלג, ועוד בעבודה קשה כמו מונית. דיברנו קצת על לקוחות זועמים שהיו לו, על הבן שלי שהוא הנכד שלו, על פוליטיקה ועל המצב בארץ.
אתה יודע, אמרתי לו, עכשיו בדיוק קראתי בעיתון שאבי מעוז העלה הצעה על השולחן: הוא רוצה לאסור על בתי ספר לדבר על להט״בים עד כיתה ט׳, ומכיתה ט׳ אפשר רק באישור של ההורים. כאילו אנחנו מחלה שאסור לדבר עליה. סטייה. רק מין. אנחנו כלום.
אני לא יודע מה קרה למדינה שלנו, אבא אמר לי. אני, שהגעתי מבית דתי, עם סבא שהיה רב בירושלים, לא הכרנו שנאה כזאת שהאנשים האלה מביאים. ואז, ככה, תוך כדי השיחה, אבא נתן וידוי בפני וסיפר על שיחה שהייתה לו עם מישהו (אבל רק כי אבא ביקש לא אציין את היחס המשפחתי/קשר למשפחה) והמישהו הזה סירב להזמנה של אבא שלי לפני הרבה מאוד שנים, הוא סירב לבוא לחתונה שלי ושל דני, אמר שהוא לא מוכן לחשוף את הילדים שלו לדבר הזה. “איזה דבר?״, אבא שלי שאל אותו. ״למפגן המיני הזה״ הוא החזיר לו. אבא שתק בטלפון, שמעתי אותו לוקח נשימה, ואז הוא אמר: ״ואתה יודע, נתנאל, אני כל כך נעלבתי, שניתקנו קשר״. יכולתי לשמוע שאבא שלי נעלב על אמת.
״אבל מה, פגשתי אותו אחרי שנה ולא הייתי פראייר״, הוא סיפר לי. ״התעמתתי איתו ואמרתי לו: תקשיב לי טוב״, אבא שלי אמר לו.
״אמרת לי אז לפני שנה שאתה לא מוכן לחשוף את הילדים שלך למפגן המיני הזה, ואתה יודע, אם רק הילדים שלך היו נחשפים לחופה של הבן שלי, לדמעות שהיו שם – אולי הם היו זוכים לראות מה זאת אהבה, והוא התנצל אז״
שתקתי. מה זה שתקתי. בכיתי בלב.
״זה מה שאמרת לו?״ שאלתי, הקול שלי הסגיר כמה התרגשתי.
״אמרתי יותר מזה: הייתי צריך לבחור בין לקבל את הבן שלי ולאהוב אותו, לבין להתנכר לו. לזרוק אותו בגלל מי? בגלל אלוהים? אלוהים לא נמצא במקום שיש בו שנאה״.

אבי מעוז,
אנחנו, להט״בים, בני אדם, ומותר לדבר עלינו בכל גיל ואין בזה שמץ של מיניות, להיפך – אנחנו גם האהבות שלנו, ההיסטוריה שלנו, היציאה שלנו מהארון, האנשים שצעדנו איתם לחופה, המשפחות שלנו והילדים שלנו.
דווקא אותך ואת דומיך, מלאים בשנאה, הייתי מרחיק מילדים
בשיר השירים נכתב: ״מים רבים לא יוכלו לכבות את האהבה ונהרות לא ישטפוה״
ואין שום סיכוי שבעולם שנהר השנאה שלכם ישטוף את האהבה האדירה שלנו

בתמונה: דברים שכדאי שילדים יראו בכל גיל

חברותא לעולם תהיה עבורכם.ן בית

מאמר זה הוא צפירת הרגעה בכל חלקי הדיגיטל שלנו. במידה ובמהלך קריאת שורות אלה יתרחש אירוע איומי ממשי תשמע צפירה כפולה מיד לאחר מכן.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *