וְנִשְׁמַרְתֶּם מְאֹד לְנַפְשֹׁתֵיכֶם – מדריך כיצד להימנע ממחלות מין

איידס פוגע בלא הבחנה. גם בדתיים | בניגוד למה שנהוג לחשוב – יש עוד מחלות מין חוץ מאיידס, כגון כינת הערווה, עגבת, הרפס גניטלי ומחלת הנשיקה, ועוד מחלות מסוכנות | ובניגוד למה שנהוג לחשוב – אפשר להידבק בדרכים שונות, כגון רוק | מדריך מיוחד לרגל יום האיידס הבין-לאומי שחל השבוע

doctorלמה חשוב לנו כל כך לדבר על מחלות מין ועל מין בטוח?

בקרב האוכלוסייה הדתית יש טאבו על סקס, וקל וחומר על מחלות מין (מי ששמע מהרב שלו שיחה על מנדבושקס, שירים את היד). אז אם אתה בחור ישיבה מהסוג שמעולם לא חשב על בחורות חוץ מדיונים היפותטיים במסכת קידושין, ותמיד קִיים "שמירת נגיעה" גם מהדודה וגם מהסבתא – ייתכן שאתה לא צריך לדאוג ממחלות מין. דרך אגב, רק "ייתכן" (פרטים בהמשך). אבל אם התנסית ובדקת קצת, או שאתה חושב על הכיוון, חשוב שתדע כל מה שאפשר לדעת על מחלות מין, על הסכנות ועל מין בטוח. חשוב שבל תהיה שאנן ושכן תהיה זהיר ומודע לסכנות השוחרות לפתחך, גם אם אתה דתי, בחור ישיבה ולא מתחבר לסצנה בתל אביב.

לכן, לאחר התייעצות בינינו ועם רבנים, החלטנו לעלות לאתר מידע שיכול להציל חיים. יצוין כי בכתבה זו אין משום כל עידוד ליחסי מין מכל סוג שהוא. "חברותא" לא מביעה כל עמדה בנושא זה, אלא רוצה שתהיה לך האינפורמציה לכל מקרה שלא יבוא. מי יודע, אולי תוכלו לסייע לחבר מבולבל ומבוהל – גם זו מצווה, הלא כן?

מרפאות לייעוץ ולבדיקה

ישנם בישראל מספר מרפאות אשר נותנות שירותי ייעוץ ומידע לצד בדיקות רפואיות בדיסקרטיות מוחלטת. חלק מהבדיקות ניתנות ללא תשלום (למשל בדיקות לזיהוי HIV).

* שיחה דיסקרטית על מין בטוח, עם יועץ מומחה, בלי צורך בהזדהות ובתיאום פגישה מראש. פשוט באים, מתייעצים והולכים. אפשר להסתתר תחת כובע ומשקפי שמש, אם אתם מרגישים את הצורך. השיחה מומלצת גם אם עדיין לא קיימתם יחסים, אבל אתם חושבים על זה.

* בדיקת איידס אנונימית ומהירה בחינם, בדיסקרטיות מלאה. תוצאות תוך 20 דקות, ואלה נשלחות גם לבדיקה ה"מסורתית" שֶבּה מגיעות התוצאות תוך כמה ימים. כל שעליכם לעשות הוא להשאיר מספר טלפון למקרה הנדיר שיש חוסר התאמה בין שתי הבדיקות. המידע נשמר בסודיות מוחלטת, ובכל אופן, איש לא יודע את שמכם או פרטים מזהים אחרים.

* מתן מידע כתוב, תמיכה וייעוץ בכל עניין ושאלה.

* קונדומים בחינם. אם אתם כבר צריכים אחד ופדיחה לכם להיכנס לסופרפארם..

המידע שאתם צריכים לדעת

מטעמי חיסכון במקום, וגם כדי שתקבלו את המידע העדכני והמהימן ביותר, אנחנו מביאים לכם את המידע בצורת קישורים ממדור הבריאות של אתר GoGay.

HIV ואיידס: סקירה כללית , וכן טיפול חירום באיידס

הפטיטיס: דלקת כבד נגיפית

כיני ערווה: מנדבושקס

עגבת (סיפיליס)

כלמידיה בגברים

זיהום ה-LGV

הרפס גניטלי

זיבה (גונוריאה)

מחלת הנשיקה

והעיקר: לחשוב עם הראש, ולא עם ה… כיפה

נכון, אנחנו דתיים. נכון, זה בעצם לא אמור לקרות לנו. אבל זה קורה, ולא מעט. בשנת 2007 נדבקו באיידס פי שניים הומואים מאשר בשנת 2006. מי יודע כמה מהם מגדירים את עצמם דתיים והם לא האמינו שזה קרה להם.
אנחנו מפצירים בכם – תהיו זהירים, תחשבו עם הראש ולא עם הסטריאוטיפים. והעיקר – תהיו בריאים.

התהום נפערת, אבל חוט מאיר של חסד משוך עליה

אתמול כתב יאיר שרקי ברגישות ובאומץ רב שהוא ״אוהב בנים ואוהב את הקדוש ברוך הוא״, ומאז הוא זוכה לתמיכה נרחבת ומרגשת | יודע האדם: כמה הייתי רוצה להמשיך להאמין בזה או בזה, כמה הייתי שמח אם הכל היה שונה

קרא עוד »

שתפו את המאמר

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *