אז מה עשינו בשנת הפעילות האחרונה ואיך ניתן לתמוך?

כשותפים שלנו, הרגשנו צורך לשתף אתכם.ן בעשייה שלנו השנה.
חלפה לה עוד שנה אזרחית, והגיע הזמן לסיכום פעילות שנתי של העמותה. כשותפים שלנו, הרגשנו צורך לשתף אתכם.ן בעשייה שלנו השנה.

חברותא צמחה מאוד השנה בהיקפי הפעילות ובהיקפי הפעילים. הוספנו תקן לרכז האחראי אך ורק על הקהילה ועל חיזוק הפעילות החברתית והחינוכית. משרדי ממשלה יוצרים איתנו התקשרויות ופרויקטים משותפים, וב"ה אנחנו בתקופה מבורכת ושופעת עשיה.

חברותא היא בית לאלפי נשים ואנשים, קהילה חברתית עם פעילויות ארציות כל חודש, שבת משותפת שנתית ששברה השנה את כל השיאים עם 200 משתתפים ומשתתפות, עם מענים מגוונים יותר וקהילתיים יותר, לכל קשת הגילאים, הקשת הדתית והקשת הטרנסית.

הקמנו קשתות סרוגות חדשות בכל הארץ – הבוגרת, המעורבת, הטרנסית, רמת גן, אפרת הצעירה, מודיעין ודוברי אנגלית. הכשרנו בפעם השניה בתולדות הארגון כ-30 מתנדבות ומתנדבים למלאכת הקודש של הובלת ח"י הקבוצות שלנו.

השנה נתנו מענה למאות להט"בים דתיים וחרדים והענקנו מגוון שירותים לפונים ולפונות לרבות: שיח עם רבנים ורבניות המלווים בתהליך ההשלמה, טיפול מקצועי על ידי פסיכולוגים, עו"סים, מטפלים מיניים ופסיכיאטרים.

בנוסף, סיפקנו מענים חדשים שהצורך בהם עלה מן השטח: ליווי על ידי הורים ללהט"בים דתיים, הורים המקיימים תא משפחתי להט"בי וליווי של בעלי התפקידים בארגון.

השנה הקמנו את בית המדרש הלהט"בי הדתי – דָּרְשֵׁנִי. 

בכל חודש אנו עורכים שני מפגשים: מפגש שיעורים ממרצה אורח, רב או רבנית, ומפגש לימוד בחברותות סביב דף מקורות שמכין אחד מחברי הקבוצה.

שילוב של שני מפגשים אלה בתוכנית אחת משיג שני רצונות של משתתפי קבוצה: ללמוד וללמד תורה, ולשמוע שיעורי תורה מדמויות משמעותיות במגזר.

המרכז קיים השנה פעילויות מגוונות למאבק בהמרה, ולראשונה שם דגש על רווחתם של שורדי ההמרה. נפגשנו כקהילה לערב בו צפינו יחד בסרט 'הטיפול', ציירנו קומיקס ודברנו דרכו על המרה ועל סיפור חיינו האישי, פגשנו לשיחה את הרב אילעאי עופרן וחשבנו יחד על הצורך ביציבות בחיינו ועל גם קצת על הצורך להשתנות. נאבקנו בהמרה יחד עם משרד הבריאות שהוציא חוזר מנכ"ל האוסר על מטפלים לבצע המרה או לסייע לה ובעקבותיו גם הגשנו תלונות נגד "מטפלים" בכירים. 

בנוסף לפעילות החברתית והציבורית המשכנו לדבר בקול נגד ההמרה – הוצאנו כתבות לעיתונים, פרסמנו עדויות חדשות, השתתפנו בתחקירים על סוכני המרה וארגוני השנאה, הוצאנו פודקאסט על עולם ההמרה והמשכנו להעלות תכנים לאתר שלנו שמשמש כאתר הגדול ביותר בישראל המוקדש למתן מידע מהימן על המרה ולמאבק בה. בתחום הטיפולי פתחנו קבוצה טיפולית ראשונה מסוגה לעזור למטופלי המרה לשעבר להשתקם, הכשרנו מטפלים, העברנו הרצאות וערכנו סיורים לימודיים בעקבות ההמרה.

חברותא גאה להוביל את עולם התוכן האיכותי של הקהילה הגאה. חברותא מפרסמת בכל חודש בכל הפלטפורמות שלרשותה עשרות מאמרי דעה, תוכן אקטואלי ותכנים נוספים להעשרת הקהילה ולחיזוק המודעות וההסברה לקהילה הלהט"בית הדתית.

כדי שכל זה יצליח וימשיך לצמוח אנחנו זקוקים לעזרתך!
ניתן לתרום דרך כרטיס האשראי, ביט או בהעברה בנקאית. התרומה מוכרת במס, סעיף 46(א)
פרטי העברה בנקאית:
חברותא – הומואים דתיים (ע"ר), בנק יובנק (26) סניף 262 חשבון 418870

היום ישבתי במונית של אבא שלי ובכיתי.

אבא שלי הביט בי דרך המראה הקטנה שתלויה במונית שלו, וראיתי לו את זה בעיינים. ראיתי שכאב לו לספר לי על ההוא שקרא לו הומו וירק. חשבתי על זה, מה זה בשביל אבא לילד הומו לשמוע אדם מבוגר אחר מקלל אותו, תוך כדי יריקה, וקורא לו ״יא הומו״

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *