חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

"אולי תְּלמד את הבן שלנו לקראת הבר-מצווה?".

האימהות כולן הרימו אירוע לפנתיאון, ואבינעם קרא מעולה ובשיא הביטחון. כולנו גאות ומזילות דמעה או שתיים.

עידו צנגן


לפני שנה במצעד הגאווה בירושלים, שנייה לפני שהתחלנו לצעוד, באו אליי שתי אימהות ובפיהן בקשה: "אולי תְּלמד את הבן שלנו לקראת הבר-מצווה?".

אמרתי כן. זה היה נשמע לי מגניב.
אבל רק אחרי שהתחלנו להיפגש – אבינֹעם ואני – הבנתי שטעיתי. לא מדובר בקוריוז מגניב, אלא נכנסתי לאירוע גדול.

הרגשתי כמה משמעותי הלימוד הזה בחיי וכמה הוא ממלא אותי באנרגיות. הרגשתי חלק מקהילה חזקה, הקהילה הלהט"בית היהודית. הרגשתי תחושה של ערבוּת ואחריות. שאנחנו מעבירות את מקל מרוץ-שליחים, ביחד. בלי בושה או אשמה, בלי שיפוט מבחוץ, בדרך הבטוחה שלנו, כיהודים גאים.

מצאתי את עצמי מצפה למפגשים האלה, ומתרגש מהם. קניתי לאבינעם "תיקון קוראים", כמו התיקון שאבא שלי קנה לי אז.

בדרך קרו כל מיני דברים מצחיקים. בראש ובראשונה: הפרשה שלך היא "אחרי-מות קדושים", היכן שנזכר פעמיים משכב זכר… לא אשכח גם איך באחד השיעורים הראשונים השתתקת פתאום באמצע הפסוק, אני נדהמתי, ואמרת לי בנונשלנט שלא מתאים לך לקרוא עכשיו על קרבנות והרג. באמצע היו ימים עמוסים וקשים לשנינו, אבל שום דבר לא הרתיע את הבחור הכשרוני והמצחיק שאתה.

עכשיו אנחנו בבר-המצווה. האימהות כולן הרימו אירוע לפנתיאון, ואבינעם קרא מעולה ובשיא הביטחון. כולנו גאות ומזילות דמעה או שתיים.

נראה לי שתמשיך לקרוא בתורה עוד שנים רבות, וכל קהילה שתקרא בה – תזכה בך. ונראה לי שאני אמשיך ללמד א.נשים לבר-מצווה, בעיקר בנים.ות של לסביות (;

אני מאחל לך המון כיף ואושר. יהי רצון שתמצא חן ושׂכל טוב בעיני אלוהים ואדם.
אוהב אותך מאוד מאוד ❤️(צילום: אירנה לוט)

(צילום: אירנה לוט)

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר, ואיננו מסוגלים עוד לחשות. מחזיקנא טיבותא לרב בני לאו שנענה לדברי הרב יובל שרלו וכתב הצעה לחיי משפחה להט"ב בקהילה הדתית (קישור בתגובה הראשונה), ונגע בנקודות רבות ומגוונות. אחרי שהנושא צף מול תלמידים שלי, באתי להגיב לחלק מדבריו, ולהשלים בחלק ממה שנראה בעיני. אשמח לתגובות.

קרא עוד »

האמת, בהתחלה חשבתי שהשנה זה לא זמן טוב לעוד ערב פסח שני

שאולי את שלנו כבר עשינו שנה שעברה, שבזמן שיש מלחמה וכשהחטופים במשך זמן בלתי נתפס עדיין לא איתנו, כש'הותר לפרסום' על נופלים ופצועים מופיע בתדירות גבוהה מידי, פסח שני הוא לא הנושא שצריך לשים על השולחן.

קרא עוד »

שתפו את המאמר