חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

אדם מבוגר ניגש אליי ומיד התחיל להרצות לי. הוא אמר שמגן הדוד יחד עם צבעי הגאווה לא הולכים יחד. | | #תובנות_מכיכר_ציון

הייתה נערה שקטה שנשענה על העמוד ולא ניגשה אליי עד שלב מאוחר של הערב. הייתי צריך להתקרב כדי לשמוע, היא אמרה לי שפחות מעניין אותה איך אני מסתדר עם זה שאני הומו ודתי אלא מה לדעתי הסיבה שנבראתי ככה
אוריה בן ברית, חבר ועד לשעבר ומייסד שותף של הקשת הסרוגה משתף על פרויקט 'נקודת מפגש', פרויקט שיח והסברה בכיכר ציון בירושלים שנוסד בעקבות רצח שירה בנקי ז"ל

כיכר ציון, נקודת מפגש, אתמול.

• אישה מבוגרת זעופת פנים הגיעה אליי והציעה שאלך לפסיכיאטר. הסברתי לה שאין בי שום דבר שמצריך טיפול ושככה אלוהים ברא אותי והיא לא השתכנעה. אמרתי לה שגם אם אלך אליו ולעוד פסיכיאטרים אחרים הם יגידו לי אותו דבר – הכל בסדר איתי. אחרי זה היא דיברה איתי על זה שבתורה כתוב שצריך לסקול אנשים כאלה. אמרתי לה שבתורה גם כתוב "עין תחת עין" אבל היא לא הולכת להוציא עין למישהו שהוציא עין למישהו אחר, לכן יש הלכה. הבורות זעקה מדבריה כמובן. היא סיימה את דבריה במשהו על "מכות מהשמיים" אבל לא שמעתי יותר מדי כי אמרתי לה "שבת שלום" הרבה פעמים עד שהיא הפסיקה והלכה 😊

• גם היא וגם אחרים, כרגיל, אמרו לי להוריד את הכיפה כי אני מחזיק את הדגל. כמו תמיד, לא השתכנעתי. רק מכיוון שזו האמונה שלכם לא אומר שזו האמונה שלי, אתם תמשיכו בשלכם ואני בשלי. אני מייצג את עצמי ואת הקהילה שלי.

• אדם מבוגר ניגש אליי ומיד התחיל להרצות לי. הוא אמר שמגן הדוד יחד עם צבעי הגאווה לא הולכים יחד. משום מה הוא השתמש בהרבה מספרים – תשב ללמוד שנה מה אומר מגן הדוד ואז תחזיק את זה, חיים כאן רק 70 שנה אבל הנשמה חיה 10,000 שנה (ואחרי זה הוא שינה גרסה ל"נצח") ועוד ועוד. וגולת הכותרת – הוא אמר לי שהוא רואה את הנשמה שלי ושהוא יודע שאני איענש על זה בשמיים. שזה היה מרשים, אז הייתי חייב לשאול אם הוא מכיר את אלוהים אישית, לא התאפקתי. הוא ענה שכן, אז היה ברור עם איזה אדם יומרני אני מדבר. הוא אמר לי "הוכח תוכיח את עמיתך" אז עניתי לו את ההמשך "ולא תישא עליו חטא". אם אתה מלבין את פניי מול העוברים והשבים אתה מקיים חטא, ולא קיימת שום מצווה ככה. הוא ניסה לחנך אותי אבל לא הצליח לו כל כך. גם לו איחלתי שבת שלום.

• בחור אמריקאי נחמד ביקש ממני ללכת רגע הצידה. הוא עשה הקדמה ארוכה בה הוא הסביר למה הוא לגמרי אחלה עם הקהילה ואתי, ושאין לי במה להתבייש וכו' וכו' אבל מה שאני עושה זו פרובוקציה, במיוחד עם מה שקורה עכשיו בארה"ב. שאלתי אותו אם להחזיק כאן או בארה"ב דגל ישראל זו פרובוקציה אז חבר שלו אמר שכן והוא השתיק אותו, ואמר שזה שונה. אז אמרתי לו שלא, אני מחזיק דגל שמייצג אותי ואני לא רואה מה כאן הבעיה. ההיפך – יש לי יותר סיבות להניף את הדגל בגלל מה שקורה בעולם. אני אגיד גם משהו שלא אמרתי לו והייתי צריך לומר – מה היא פרובוקציה? המשמעות המילולית היא לעורר אנשים, וזו מטרתי. לעורר דיון ושיח, להעלות מודעות. מה הבעיה עם זה?

• הייתה נערה שקטה שנשענה על העמוד ולא ניגשה אליי עד שלב מאוחר של הערב. הייתי צריך להתקרב כדי לשמוע, היא אמרה לי שפחות מעניין אותה איך אני מסתדר עם זה שאני הומו ודתי אלא מה לדעתי הסיבה שנבראתי ככה. אמרתי לה שאישית אני מרגיש שליחות להשתמש ביכולת שלי להשפיע, לעשות טוב וליצור שינוי. היא אמרה שבטח כבר הבנתי עליה, עודדתי אותה שלוקח זמן להבין הכל ושתיקח את הזמן לעצמה. היא אמרה תודה והלכה.

בואו נדבר רגע על חתונה דתית גאה

המילה הגדולה הזו, האירוע הגדול והיקר הזה. עזבו רגע מאבקים, הכרה מהמדינה, הפלות של הצעות חוק לברית זוגיות וחתימה ברבנות. לא מה זה אומר לאנשים אחרים, אלא מה זה אומר בשבילנו-הומואים בחיים קהילתיים דתיים ומוקפים סטרייטים, לא עלינו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר