"אבא ועוד אבא"

החלום להיות אבא, הפחד מהאתגר המיוחד שלנו בדרך לשם, המחשבות והדילמות, מלווים רבים מאיתנו. בשנים האחרונות נדמה כי "כולם" מסביב הופכים להיות הורים, וכציבור להט"בי מסורתי ודתי, מתעוררות שאלות.

"אבא ועוד אבא".

החלום להיות אבא, הפחד מהאתגר המיוחד שלנו בדרך לשם, המחשבות והדילמות, מלווים רבים מאיתנו.
בשנים האחרונות נדמה כי "כולם" מסביב הופכים להיות הורים, וכציבור להט"בי מסורתי ודתי, מתעוררות שאלות.

ביום ראשון התכנסנו כ – 40 משתתפים וחברי קהילת "חיבורים", להקראת קטעים מהספר "אבא ועוד אבא" ושיח פתוח עם הסופרת דורית אלעד, אשת חינוך ועו"ד המתמחה בדיני משפחה וירושה.

בתחילת המפגש דורית הקריאה לנו קטעים נבחרים מספרה, שיתפה על דרך התגבשות הרעיון לכתיבת הספר ועל המניע העיקרי עבורה, שהוא טובת הילדים.
בחלק השני, עברנו לשיח פתוח ושאילת שאלות, בנושא שנוגע כמעט לכל אחד מאיתנו.

"אבא גדי אמר: "אתה הילד הכי אהוב בעולם, ויש לך שני הורים שאוהבים אותך מאוד.
אתה יודע שאתה מיוחד וגם סיפור הלידה שלך מיוחד.
הכל התחיל באהבה הגדולה של דני ושלי ואז רצינו משפחה, רצינו אותך".

בסיום המפגש והפעילות, הגיע החלק הטעים של הערב,
שכלל הרבה מאוד פחמימות ריקות בדמות בורקסים והרים של מגשי פיצות 😉

בעוד 10 ימים אעמוד מתחת לחופה…

5 שנים אחרי שנתתי בפעם הראשונה לאמת לצאת לי מבין השפתיים, ו-4 וחצי שנים אחרי שהכרתי את מי שילווה אותי ביתר מסע היציאה, ובעוד הרבה מסעות בעתיד ב״ה, ומעניק לי אושר שלא הייתי יכול אפילו לחלום עליו מתוך הארון – החלום הזה הפך למשאלה ולציפייה כמעט הכי גדולה שלי. שני רק למשפחה שאני כבר מת להקים איתו.

קרא עוד »

אין זה מקומם של יהודים

לפני מאתיים שנה, כאשר בקייב הלכה אדל לבית הספר וסיימה לאכול את ארוחתה, היא מלמלה בשפתיה את ברכת המזון. כאשר שמעו על כך הבנות האחרות הלשינו עליה למורה כי היא יהודיה ומשכו אותה משערה. לפני אלף שנה, כאשר יוסף הלך בשווקים שבפס, לקחו ממנו כמה בחורים את ספריו וזרקו אותם לבאר רק משום ש"אין זה מקומם של יהודים".

קרא עוד »

אין פה מקום לבלבול מדובר בביריונות

בתור טרנסית בעצמי, שלמדה במוסדות דתיים, אין פה מקום לבלבול מדובר בביריונות. מדובר פה בקריאה לחרם. חרם וכעס שמופנה כלפי ילד שהדבר היחיד שהוא עשה לא נכון הוא להיות שונה. מדובר בתנועת נפש אלימה ואינפנטילית של כעס על האחר והשונה רק משום היותו שונה שכאשר היא נעישת בידי מבוגרים קל וחומר בעלי כוח פובלציסטי היא רצחנית. מדובר בהמון זועם שמשתלח בילד כי מה? כי הוא נולד אחרת?

קרא עוד »

שתפו את המאמר