הודעה לעיתונות: חברותא ואיגי פותחים שנה עם קבוצות הנוער והצעירים

בס"ד י"ג בחשון תשע"ג, 29.10.2012 'חברותא – הומואים דתיים' ואיגי (ארגון נוער גאה) פותחים שנה עם קבוצות הנוער והצעירים אנו […]

לקובץ בפורמט doc לחץ כאן

לקובץ בפורמט doc לחץ על הסמל

בס"ד י"ג בחשון תשע"ג, 29.10.2012

'חברותא – הומואים דתיים' ואיגי (ארגון נוער גאה) פותחים שנה עם קבוצות הנוער והצעירים

אנו גאים לפתוח את שנת הפעילות הרביעית של 'איגי – הקבוצות הדתיות' בשיתוף 'חברותא', 'בת-קול' ו'תהל"ה'.

הקבוצות הדתיות מיועדות לבני נוער מהעולם הדתי – דתיים, דתיים לשעבר ובעלי תשובה – המתלבטים בנוגע לנטייתם וזהותם המינית/מגדרית.

לעיתים רחוקות בני נוער אלו יכולים לשתף את הקרובים להם במצוקותיהם, ולכן יש הפונים בסתר לקבלת עזרה מגורמים שונים, אשר לא פעם אינם מצוידים בידע המקצועי המתאים וברגישות הנדרשת. רבים אחרים אינם מעיזים כלל לפנות לעזרה, וחווים בדידות מעיקה ומתמשכת ומצבם הנפשי מחמיר לעיתים משמעותית.

המפגשים נערכים במתכונת של פעילות תנועת נוער, באווירה פתוחה המקבלת כל אחד באשר הוא, ומאפשרת לצעירים להסיר לשעה קלה את המסכות ופשוט להיות עצמם.

דניאל יונס, יו"ר 'חברותא': "הקבוצות של 'חברותא' ו'איגי' נועדו לאפשר לנוער הדתי מרחב בו יוכלו להתלבט ולדבר עם בני גילם הנמצאים בסיטואציה דומה, בסביבה בטוחה ומאפשרת. לרבים מהם זו הזדמנות ראשונה לדבר, להתלבט בקול רם ולשתף אחרים בדברים שעוברים עליהם. הקבוצות אינן קבוצות תמיכה, אולם מטבע הדברים השתתפות בהן מקילה מאוד את ההתמודדות".

אבנר דפני, מנכ"ל איגי, מוסיף: "ככל שאוכלוסייה היא שמרנית יותר, כך עולה רמת הקושי בהתמודדות, ומעגלי התמיכה, בדרך כלל, קטנים. עבור בני נוער דתיים אשר מתמודדים עם הקושי, הפעילות מהווה לעיתים מקום המפלט היחידי. אני שמח שיחד עם השותפים, אנו נותנים מענה כל כך חשוב".

לפרטים נוספים וראיונות:

דניאל יונס, יו"ר 'חברותא – הומואים דתיים': 054-6305101

אבנר דפני, מנכ"ל 'איגי – ארגון נוער גאה': 054-6720700

לקובץ בפורמט doc: הקבוצות הדתיות – פתיחת שנה

השאר תגובה

עוד ב- הודעות לעיתונות ››

תגובות הגולשים

יצירת קשר מהי חברותא
  • תגובות אחרונות:


  • RSS