חברותא מוחה על דבריו של ח"כ אורי אריאל

לדבריו, על צה"ל להימנע מגיוס הומואים מוצהרים לשורותיו: הם מפריעים לצבא להילחם, עליו להתנהל ברוח היהדות

havאנחנו הומואים דתיים – בוגרי ישיבות הסדר, מכינות קדם צבאיות ושלל היחידות בצה"ל, מוחים על אמירתו של ח"כ אורי אריאל כי שילובם של אלה המניפים את הדגל באופן מוצהר מפריע לצבא להילחם, וכי התופעה נוגדת את רוח היהדות. להיות הומו מוצהר זה לא דבר הנוגד את ערכי היהדות, מדינת ישראל וצה"ל, אלא סמל לכוחות נפש עזים של אלו שהעזו ועשו צעד חשוב זה של יציאה מהארון.

בחברותא יש חיילים וקצינים שבוחרים שלא להסתיר את זהותם המינית, הן בשירות הסדיר והן ביחידות המילואים. חיילים אלו מסמלים בעצם הווייתם יהדות דתית מכילה ומקבלת, ישראליות סובלנית ומחוייבות חסרת פשרות לצה"ל.

אנו קוראים לח"כ אריאל לשוב בו מדבריו הקשים, דברים שעלולים לחדור ללבם של צעירים וצעירות רבים מקרב הציבור אותו הוא מייצג, לעבות את מוקדי ההומופוביה בציבור הדתי והגרוע מכל – להביא צעירים וצעירות דתיים רבים לכדי פגיעה עצמית בשל נטייתם המינית.

אנו מציעים לח"כ אריאל להפגש איתנו פנים אל פנים, לשמוע את סיפורינו האישיים, ללבן סוגיות ולהבין כי הומואים ולסביות נמצאים בכל ישוב בישראל, בכל יחידה בצה"ל ובכל מקום על המפה הפוליטית. ח"כ אריאל אמר: "הערבות ההדדית והחובה כלפיהם חלה גם עלי", שיבוא ויוכיח.

לצפייה בדברי יו"ר חברותא דניאל יונס ב"מהדורה ראשונה" של חדשות ערוץ 2 לחצו כאן.

השאר תגובה

עוד ב- חדשות מהשטח ››

תגובות הגולשים

יצירת קשר מהי חברותא
  • תגובות אחרונות:


  • RSS