חברותא עולה לכנסת

חברותא היתה גאה להיות חלק בכנס הגאווה השנתי הנערך בכנסת. השנה נערך הכנס בסימן החינוך לסובלנות. צפו ביו"ר חברותא דניאל יונס מדבר על החינוך לסובלנות בציבור הדתי

מתוך הכנס. צילום: גיא לוי

מתוך הכנס. צילום: גיא לוי

ביום שני, י"ד בסיון תשע"ב, 04.06.2012, הגיעו נציגי חברותא לכנס הגאווה במשכן הכנסת.

הכנס הוקדש השנה לעניין החינוך ובני הנוער, התקיים ביוזמנתו של ח"כ ניצן הורוביץ ונכחו בו חברי כנסת מכל הסיעות, ובהם יו"ר הכנסת מר רובי ריבלין ויו"ר האופוזיציה גב' שלי יחימוביץ'. כמו-כן, נכחו בכנס נציגים בשלל הארגונים בישראל וכן מארגוני הקהילה הדתית הגאה.

אפרת גרוסמן מהועדה המנהלת של ארגון 'בת-קול' סיפרה, בין היתר, על ההתקדמות המשמעותית שקרתה בשנים האחרונות בדבר שיתופי הפעולה שלנו, 'בת-קול' ו'חברותא' עם ארגונים דתיים אחרים כדוגמת 'קולך', 'נאמני תורה ועבודה' ואף חברי כנסת דתיים כגון עתניאל שנלר ואורי אורבך. גידי גרונברג ייצג הן את הקבוצות הדתיות של איגי והן את שב"ל, הצביע על הצורך העמוק של בני-נוער בתמיכה ומקום לגדול בו, ועל הקושי שיש בפני מתנדבי ומתנדבות שב"ל להכנס למוסדות חינוך דתיים בארץ. בנוסף להם, יו"ר חברותא דניאל יונס ציין את הקשר השורשי והעמוק של חברותא עם ערכים יהודיים וציוניים ותיאר בקצרה את מסעם של נציגי 'בת-קול' ו'חברותא' באירופה. דניאל ביקש מחברי הכנסת שימשכו לתמוך בנו ובקהילה הגאה בכלל, אך גם הפציר בהם לעמוד במאחורי התחייבויותיהם והמציאות אותה ממשלת ישראל מציגה בחו"ל. אנחנו בחברותא גאים בשיתוף הפעולה שלנו עם משרד החוץ והנציגויות השונות ובכך שזכינו לייצג את מדינת ישראל, אך אנו גם דורשים מהמדינה לעמוד מאחורי הדימוי אותו היא מציבה לעצמה.

מתוך הכנס. צילום: גיא לוי

מתוך הכנס. צילום: גיא לוי

ניתן בהחלט לומר שבשנים האחרונות הצליחה חברותא להציב את דבר קיומם של הומואים דתיים בלב השיח של הציבורים הדתיים בישראל. אנחנו בחברותא הבאנו לשינויים מרחקי לכת הן בתפיסות כלפי הומואים החיים בקרב החברה הדתית, והן ביחס כלפיהם. יותר ויותר מנהיגים דתיים, אנשי רוח, מחנכים וקהילות מודעים היום לנוכחותנו – הומואים דתיים – בקרב החברה, ומבינים שיש עוד הרבה מקום לשיפור מעמדנו בקהילות. מנהיגים דתיים מעיזים היום לדבר בגלוי ובחופשיות על הומואים ועל משפחות חד-מיניות, מחנכים ויועצים רבים פונים אלינו לשם קבלת יעוץ וחומר חינוכי ועיוני בנושא, ומספרם של אלו המאמינים כי ניתן לשנות אותנו הולך ופוחת.

אנו מאמינים שחינוך לסובלנות וקבלת האחר בציבור הדתי מקרינה, מעצם טבעה, על כלל הציבור הישראלי ואף מתרחבת אל מעבר לגבולות ישראל. ההכרה בנו על-ידי ממשלת צרפת, שיתוף הפעולה עם נציגויות ישראל בחו"ל והזמנתנו למשכן הכנסת הינן רק עוד הוכחות למקומנו בשיח הישראלי וביכולתנו להשפיע על החברה הדתית בישראל ועל החברה הישראלית כולה.

אך הדרך עוד ארוכה!
עזרו לנו ובואו לצעוד איתנו כקבוצה במצעד הגאווה ביום שישי הקרוב!

  • קראו את המכתב על זכויות הקהילה הגאה בישראל ששלחו הארגונים הגאים אל ראש הממשלה (קובץ pdf).
  • צפו ביו"ר חברותא דניאל יונס מדבר בערוץ הכנסת על החינוך לסובלנות בציבור הדתי, שעה קלה לפני תחילת הכנס.

השאר תגובה

עוד ב- חדשות מהשטח ››

תגובות הגולשים

יצירת קשר מהי חברותא
  • תגובות אחרונות:


  • RSS