רגשות מעורבים בחברותא עקב בחירת הרב חיים דרוקמן כחתן פרס ישראל תשע"ב

דניאל יונס, יו"ר 'חברותא': "הפחד מפני מיתוגו של הנפגע כהומוסקסואל, גובר על הצורך לבוא ולהזהיר מפני התוקף"

מתוך וויקיפדיה

מתוך וויקיפדיה

כ"א באדר תשע"ב, 15.03.2012

'חברותא – הומואים דתיים' (ע"ר) קיבלה ברגשות מעורבים את ההודעה בדבר בחירתו של הרב חיים דרוקמן כחתן פרס ישראל לשנת תשע"ב.

אנו מביעים סיפוק על כך שהרב דרוקמן, אשר השקיע את חייו ומרצו בפיתוחה ועיצובה של מערכת חינוך המשלבת תורה ועבודה ציונית, מערכת שאנו גאים להיות בין בוגריה, הוכר על פועלו הנ"ל.

מאידך, קשה שלא להיזכר בעצב כי הרב דרוקמן פעל בצורה שגויה ומסוכנת בעת שהחליט לשתוק ולשבת בחיבוק ידיים נוכח הידיעות על הטרדות מיניות בידי רבנים כלפי תלמידים במוסדות החינוך שתחת חסותו. אנו מציינים בצער כי הרב דרוקמן הקל ראש בהאשמות נגד הרב קופולוביץ' והרב אלון, והזדרז להשיב את הרבנים לעמדותיהם כמחנכים בטרם נפסק דינם של החשודים.

שתיקה נוכח הטרדות מיניות מסמלת בעיננו את האופן הכושל בו מטפלת מערכת החינוך הדתית, בראשה עמד הרב דרוקמן, בזהות מינית והטרדות מיניות. מחד, מבכרת מערכת החינוך הדתית להתעלם ממצוקתם של תלמידים בעלי נטיות חד מיניות ומסרבת בעקביות להכיר במצוקה זו ולדון בה, ומאותה סיבה ממש, בה בעת, מזדרזת המערכת לחפות, במקרים רבים מידי, על מחנכים ורבנים שמנצלים מינית את מרותם באופן פסול.

דניאל יונס, יו"ר 'חברותא': "נטייה מינית וניצול מיני אינם קשורים זה בזה. אולם, במקומות בהם הומוסקסואליות נתפסת כדבר-מה מתועב שאין לדבר עליו, קשה למנוצלים לבוא ולהתלונן על שנעשה להם. הפחד מפני מיתוגו של הנפגע כהומוסקסואל, גובר על הצורך לבוא ולהזהיר מפני התוקף. על-כן ראינו לנכון להצטרף לקריאתם האמיצה של בוגרי 'נתיב מאיר'."

לראיונות ניתן לפנות אל:
חיים נהון, מבוגרי 'נתיב מאיר'
דניאל יונס, יו"ר 'חברותא – הומואים דתיים'

השאר תגובה

עוד ב- חדשות מהשטח ››

תגובות הגולשים

יצירת קשר מהי חברותא
  • תגובות אחרונות:


  • RSS