יוזמת "השידוך הכשר" בין הומו ללסבית: טוב או רע?

יוזמת ארגון כמוך והרב ארל'ה הראל לשידוך בין לסביות והומואים: פריצת דרך לתא משפחתי חדש ולעתיד טוב יותר, או דיכוי הקהילה הדתית הגאה?

דניאל יונס

לאחרונה התבשרנו באתרי החדשות על יוזמתם של ארגון כמוך והרב ארל'ה הראל, המציעה לשדך בין הומואים שומרי מצוות ללסביות שומרות מצוות, זאת בליווי אנשי מקצוע ובברכת רבנים (לכתבה בynet).

ראינו את התנגדות הרב אבינר, ואת עמידת הרב יובל שרלו מאחורי תמיכתו.

תגובת דניאל יונס, דובר חברותא (מתוך ynet):

דובר ארגון "חברותא", דניאל יונס, הסביר כי התנגדותם למיזם אינה כלפי הומואים ולסביות יחידים שמתחתנים, אלא נגד הרעיון עצמו. "מיזמים מסוג זה באים, בעצם, להכחיש את עצם קיומנו, ולומר שלא באמת קיים כזה דבר הומואים ולסביות, ושאין להם מקום בחברה הדתית".

יונס מוסיף כי בעיניו, המיזם החדש מוביל לחיים של שקר ושל ואי-מימוש עצמי. "הם באים ואומרים שזו הדרך היחידה לקיים משפחה, אבל הענקת 'בלעדיות' בכל הנוגע להקמת משפחה לאופציה הזו עלולה לגרום לנזק של ממש לזוג, לילדיהם ולחברה כולה.

"טוב יהיה אם פשוט יקבלו הומואים ולסביות כמות שהם, תהליך שנמצא כבר בעיצומו. יש אצלנו אנשים שמגדלים ילדים באופן שונה ובהורות משותפת. ילד של הומו ולסבית אמנם יגדל טכנית עם אבא ואמא, אבל זה לא התא המשפחתי שאליו אני שואף. אנחנו לא חושבים שתא משפחתי הוא זכר ונקבה, אלא גם עניין של אהבה וחיים יחד. יש עוד פתרונות הלכתיים להביא ילדים, כמו לדוגמה בהזרעה מלאכותית".

חתונה וחיי נישואין

לטור תגובה על מיזם "הנישואין בבני אדם" ועל דברי הרב אבינר מאת דניאל יונס.

מה אתם חושבים על המיזם? מה אתם חושבים על התגובות המעודדות מצד רבנים? האם יש כאן פריצת דרך בהכרת צרכי הקהילה הדתית, או שמא אין כאן פיתרון אמיתי אלא דיכוי הצרכים והאהבות של ההומואים והלסביות הדתיים? הגיבו כאן.

השאר תגובה

עוד ב- יהדות וגאווה ››

תגובות הגולשים 4 תגובות

avatar
אייל
25 באוגוסט 2011

המחלוקת בין הרב אבינר לבין הרב ארל,ה היא בעצם בשאלה, האם ניתן לשנות הומואים או שצריך לקבל אותם כמו שהם.
הרב ארל'ה הראל בעצם אומר שהומואים הם הומואים. יוזמתו מתבססת על ההכרה שנטייה מינית אינה דבר מחיק, ועל כך קצפו של הרב אבינר.


הגב
avatar
דודי
29 באוגוסט 2011

למה "יובל שרלו" ולא "הרב יובל שרלו"? אולי תשנו? תודה


הגב
avatar
yyg
23 בספטמבר 2011

טוב או רע? התשובה היא- רע! מדברים כל הזמן על מה "טבעי" או ללכת נגד ה"טבע". ובכן, לחתן גבר ואישה שאינם נמשכים כלל זה לזה, ולעולם לא ימשכו, כדי שיתאימו לנורמה העקומה של הציבור הדתי, זה ממש לא טבעי. בטבע ישנם עשרות זנים שבהם קיימת נטייה חד מינית, בע"ח כמו שני עורבים זכרים או אריות הומואים שמגדלים ביחד צאצאים שננטשו ונעזבו.


הגב
avatar
535353
11 במרץ 2012

חשוב להבין כי המשיכה החד מינית אינה באה לידי ביטוי רק בסקס אלא במשיכה כוללת לאנרגיה שבאה מבנאדם בעל זהות מגדרית דומה. לכן, אם איכות חיינו תלויה במערכת יחסים עם בני מיננו , הכיצד נעשה שקר עם עצמנו ועם זולתינו ונינשא נישואי נוחות?
אם חפצה נפשנו בילדים, נעשה מאמץ ונמצא את הסידור המתאים לכך. זה כמובן מורכב יותר במובן הפראקטי אך ערכי ונקי הרבה יותר מבחינת הציווי האלוהי: 'וחי בהם'.


הגב
יצירת קשר מהי חברותא
  • תגובות אחרונות:


  • RSS