ו´ באדר א´ התשס"ה, 15 בפברואר 2005

והפעם: הכינוס האורתודוקסי הראשון שעסק בנושא ההומו-לסבי הדתי * את הכינוס ארגן נפש ישראל – ארגון מקצועי בתחום בריאות הנפש המיועד לשומרי מצוות. הכנס נערך בו´ באדר א´ התשס"ה, 15 בפברואר 2005, בירושלים, תחת הכותרת "התערבות מועילה בבריאות הנפש, התורה ככלי להגברת כישורינו". במושב השתתפו רבנים, פסיכולוגים ועוד

הרב יובל שרלו - אחד ממשתתפי הכינוס. צילום: Flickr-keneskipa

הרב יובל שרלו - אחד ממשתתפי הכינוס. (צילום: Flickr-keneskipa)

הכינוס של ארגון נפש ישראל – ארגון מקצועי בתחום בריאות הנפש המיועד לשומרי מצוות, כלל מושב תחת הכותרת "התערבות מועילה בבריאות הנפש, התורה ככלי להגברת כישורינו" ובהשתתפות רבנים, פסיכולוגים ועוד.

לחצו כאן לתכניית הכינוס.

הכנס נערך בו´ באדר א´ התשס"ה, 15 בפברואר 2005, בירושלים, בהנחייתו של הפסיכולוג שניאור הופמן, ובו השתתפו:
הרב יובל שרלו. נושא ההרצאה: המחקרים האחרונים בתחום ושאלות הלכתיות בנושא.
הרב יחיאל פאוסט. נושא ההרצאה: סיפור אישי על ליווי טיפולי של הומוסקסואל דתי.
ד"ר חנה בר יוסף – פסיכולוגית קלינית בכירה, מומחית לגיל ההתבגרות. נושא ההרצאה: דעות ותאוריות פסיכולוגיות בנושא ההומוסקסואלי.
בני פלמן – פסיכולוג במרכז הרפואי קפלן, רחובות. נושא ההרצאה: מקרים טיפוליים בהומוסקסואליות.
ד"ר ג´ודי גדליה – מראשי נפש ישראל וד"ר ב"שערי צדק". נושא ההרצאה: גישות נועזות במקרים טיפוליים.

בקהל ישבו רבנים, אנשי חינוך, יועצים, פסיכולוגים, עובדים סוציאלים, ר"מים ואנשי חינוך.

הכינוס זכה לכמה אזכור תקשורתיים: בתאריך ט"ז באדר א התשס"ה, 27 בפברואר 2005 פורסמה בnrg כתבה של זאב שביידל (תחת שם העת "זאב דרור").

שנה לפני הכינוס הנ"ל, הנושא עלה בעקיפין ובנגיעות קלות, ולא זכה למושב בפני עצמו. הנה כתבה של תמר רותם שפורסמה בהארץ, ד´ בשבט התשס"ד, 27 בינואר 2004:

בשבוע שעבר נערך בארץ לראשונה כנס בינלאומי לאנשי מקצוע שומרי מצוות בתחום בריאות הנפש. לצד נושאים כמו דילמות של משפחה שומרת מצוות בעידן המודרני נדונו גם נושאים שנחשבו עד לא מזמן כטאבו, כמו התמכרות לסמים, התעללות מינית בילדים ואפילו יחסים הומוסקסואליים. אחד מחידושי הכנס הוא בעצם הקניית השפה הטיפולית לציבור החרדי.
[…]
נציגי הקו החם החדש, שנועד לבנים וגברים חרדים שהיו קורבנות לאונס ולהתעללות מינית, אמנם לא הורשו להציג את הקו שלהם בכנס, אבל גרוס ייחדה חלק מהרצאתה להתעללות בבנים. התייחסות עקיפה לסוגיה רגישה לא פחות היתה בהרצאה על אינטימיות זוגית, כשהמרצה גייל בסלר-טברסקי (אשתו של ד"ר טברסקי) נגעה ב"בעיית ההומוסקסואליות בישיבות", כהגדרתה. הנימה שלה לא היתה שיפוטית, והיא לא הזכירה את האיסור התנ"כי, אלא דיברה בקצרה על המצוקה והאומללות של הבחורים.

(הכתבה המלאה פורסמה בפורום הייד פארק)

בשל הצלחת המושב המיוחד, נערך בתאריך י´ בשבט התשס"ח, 17 בינואר 2008, עוד מושב בעניין והפעם תחת הנושא "מאהבה לאחוות אחים: מחקר אמפירי על גברים המתמודדים עם משיכה חד-מינית – מי הם ומה עזר להם יותר מכל", ובו הִרצאה ד"ר אילן קרטן.

השאר תגובה

עוד ב- ציוניוני הדרך ››

תגובות הגולשים

יצירת קשר מהי חברותא
  • תגובות אחרונות:


  • RSS