כאילו לא קרה כלום

מילא שביתד נאמן ובהמודיע לא דיווחו על הרצח בתל אביב, אבל למה ערוץ 1 התעלם ולא דיווח על המקרה?! * דוברת רשות השידור: "ההחלטה היתה מוטעית ונבעה משיקול דעת שגוי"

בית רשות השידור ברוממה (צילום: תמר הירדני)

בית רשות השידור ברוממה (צילום: תמר הירדני)

בשעה שערוצי החדשות הטלוויזיוניים, תחנות הרדיו ואתרי האינטרנט בישראל דיווחו מהשטח על פיגוע הירי הרצחני שאירע אמש (שבת) במרכז ההומו-לסבי בתל-אביב, בערוץ 1 של רשות השידור, פשוט נרדמו בשמירה. גם בשעות שלאחר מכן, שידר הערוץ הממלכתי של ישראל את "הלופ הלילי" שכלל שידור חוזר של חדשות שישי ותוכניות מוקלטות נוספות.

במסדרונות ערוץ 1 נשמעו קולות מזועזעים מההתעלמות המוחלטת מהאירוע. מקורות בערוץ אמרו ל-ynet: "כאילו לא קרה כלום הערב. קשה להאמין, אבל בערוץ הממלכתי אפילו לא חשבו לשדר כתובית שמיידעת את הצופים על המתרחש". גורם נוסף אמרו ל-ynet: "בשעה הראשונה חשבנו שכרגיל, ערוץ 1 פשוט מאחר. אחר כך נדהמנו לגלות שככל הנראה מדובר בהתעלמות. זה מביש".

יצויין כי גם בערוצים 2 ו-10 לא פועלות מערכות חדשות בהיקף מלא בשעות הערב המאוחרות שלאחר מהדורות השבת, אך עם זאת – בחדשות כמו בחדשות, ובעיקר בישראל, נהלי פיגוע מורים על הקפצת צוותים מיוחדים לטובת הדיווחים השוטפים, והאירוע שהתרחש בתל-אביב עמד בקריטריונים של פיגוע לפיו פעלו שני הערוצים – פריצה לשידור והקפצת מערכת לצד המשך הדיווחים המיוחדים. עם זאת, בערוץ 10 – שם עלו ראשונים לשידור עם מבזק מיוחד, הוחלט להקדיש כשעה בלבד לשידור המיוחד, בעוד שבערוץ 2 נמשכו הדיווחים החיים כחצי שעה נוספת לאחר מכן.

יש להדגיש כי זו הפעם השנייה במהלך החודשים האחרונים בה ערוץ 1 עבר לסדר היום תוך כדי פיגועים שזכו לדיווחים נרחבים בזמן אמת. בחודש אפריל קיבלה הנהלת ערוץ 1 החלטה שלא לשדר בזמן אמת דיווח אודות הפיגוע בהתנחלות בת עין בו נרצח במכות גרזן נער בן 13. תגובת הערוץ היתה אז כי מדובר בשעות שידור של הטלוויזיה החינוכית וכי לחטיבת החדשות אין אפשרות להשתלט על השידור.

(מרב יודילוביץ', Ynet תרבות, י"ב באב התשס"ט, 2.8.09)

תגובת לינדה בר, דוברת רשות השידור, ל"אי שידור אירוע פיגוע השנאה נגד הקהילה ההומו-לסבית אמש בערוץ הראשון":

מנכ"ל רשות השידור העיר היום (ראשון) למנהל החדשות של הערוץ הראשון על ההחלטה השגויה לא לשדר את אירוע הפיגוע אמש, בת"א.

מבירור שערך מנכ"ל רשות השידור, מוטי שקלאר, בעניין ההחלטה שלא לשדר מפגוע השנאה נגד הקהילה ההומו-לסבית – עולה כי ההחלטה היתה מוטעית ונבעה משיקול דעת שגוי.

המנכ"ל הוסיף כי למרות הפגיעה ברמת הכוננות בערוץ בשבתות הנובעת מהחלטות מצטברות של הוועד המנהל לקיצוץ בכח אדם, ראוי היה לעשות מאמץ ולשדר את האירוע הטרגי.

בהוראת המנכ"ל, תיבדק לאלתר מחדש רמת הכוננות, ויבוצעו השינויים הנדרשים שיבטיחו שידור נאות באירועים הבאים".

השאר תגובה

עוד ב- ראשי ››

תגובות הגולשים

יצירת קשר מהי חברותא
  • תגובות אחרונות:


  • RSS