יום ירושלים

תל אביב או ירושלים? בירה ונשירה או נשאיר את הבירה? לקראת יום ירושלים נדב משתף אתכם בהתלבטויות שלו

249386-1218201354650_optסיפור ירושלמי אמיתי מהימים של פעם:

איש אחד עשה ניקיון לפסח ומצא פתק על הנעלים שהוא מסר לתיקון לסנדלר לפני חמש שנים ופשוט שכח מהן. אמר לעצמו, בוא נלך לבדוק. הלך לסנדלר והגיש את הפתק. ניגש הסנדלר לארון באחורי החנות, פישפש ובדק, חזר אל האיש ואמר, הן עדין לא מוכנות תחזור מחר.

ירושלים,

כיצד הייתי מסכם את חיי החברה הגאים בירושלים? כמעט ולא קיימים. בנגב הצחיח יש יותר חיים, בים המלח יש יותר תנועה, באילת יש יותר מה לעשות, מאשר, אם אתה גיי בירושלים. כלומר כל זה בהשוואה לתל אביב.

בתל אביב יש בארים, מועדונים, חדרי כושר, וגן מאיר. יש אנשים שרצים בלי חולצה, אנשים שרצים, וסתם אנשים בלי חולצה. בתל אביב אפשר ללכת יד ביד ברחוב, ואפשר להרגיש חופשי להתחיל עם מישהו. אם בא לך.

וזו השאלה, האם באמת בא לך? האם בא לך לחיות במקום כל כך מזוהה עם התרבות הלהט"בית ושאפשר לחיות בו בצורה חופשית. התשובה היא: חד משמעית, כן.

עובדה ידועה היא שיותר קל להביא ירושלמים לתל-אביב מלהביא תל אביבים לירושלים. ירושלים מסמלת את הדור הקודם, הישן. מקום שבו למילה "בירה" יש משמעות אחרת. שבו הולכים לישון בשעה נורמלית. ופה לא חוסמים את הכבישים בגלל יום אופניים. אלא אם כן האפיפיור מגיע או שהחרדים מפגינים, או שביבי נוסע עם השיירה או שזה יום שלישי.

או שחוסמים רחובות כי זה יום ירושלים, לכם אין יום תל אביב. נכון שלכם יש ים, לנו יש את בניין כלל. ואם לא שמעתם עליו, חפשו ברחוב יפו את הדוידקה זה הבניין ממול.

כן, כך ירושלמים יסבירו לך איפה נמצאים דברים. הם לא יגידו לך זה הבניין הכי גבוהה ברחוב. הם לא יתנו לך כתובת. הם יתנו לך נקודת שייכות. נקודה עם המון היסטוריה.

השוק נמצא מול בית הכנסת של ר' אריה לוין, העירייה מול העיר העתיקה. קניין מלחה בסוף של כביש בגין, בית הנשיא ליד הווידאומט שם בפינה.

הבר היחיד של גייז נמצא ליד מגרש הרוסים, כתובת? מי יודע. ואם תלכו לשם יתחילו לספר לכם את ההיסטוריה של המקום ושל המקום השני שכרגע סגור וכמה פעמים הוא החליף ידיים, וכמה זה חבל שאין עוד מקום לבלות בו. אז תעברו לדבר על מה עושים בחיים ותתחילו להעביר דאחקות, כי אפשר לפנות כאן לאנשים, והם יהיו נחמדים אליכם, במיוחד אם תזמינו להם משקה. אבל גם אם לא, יש כאן אנשים נחמדים עם חיוך וגאוות יחידה.

כן אנחנו גאים: בשקט הירושלמי, בהיסטוריה של המקום, בחתיכים שלנו שהם מאוד שונים מהחתיכים התל אביבים, ואף אחד לא יודע להסביר במה הם שונים.

אז כן, יש המון מה לעשות ויש המון מה לתקן, אבל זה יקרה בזכות האנשים הנפלאים שכאן. אז העיר עוד לא מוכנה היום, תחזרו מחר.

השאר תגובה

עוד ב- זה לא את זה אני ››

תגובות הגולשים

יצירת קשר מהי חברותא
  • תגובות אחרונות:


  • RSS