האמת המשונה של הרבנית יהודית שילת

"בחורים ובחורות התאבדו פיזית ונפשית עקב בחירה שגויה ולא טבעית שעשו בחייהם בגלל 'טובת הציבור', 'מה יגידו השכנים' ו'הומו זה רע'. האם זאת הבחירה ההכרחית גם בפן היהודי? האם את רוצה לראות את דמי האנשים הללו על ידייך?" • חבר חברותא קובי הנדלסמן בטור תגובה לדברי הרבנית שילת ברדיו 103FM

shilatהרבנית יהודית שילת, שעומדת בראש הפורום החשוב תקנה, יודעת כנראה להפנות את האומץ הנדרש כלפי החזקים בחברה הדתית – קרי הרבנים ואנשי הציבור. אולם, מי שעדיין נחשבים כחלשים בחברה והקהילה הדתית זכו היום אם לא לסטירת לחי, אז בוודאי להפניית עורף קרה ומנוכרת.

הרבנית התראיינה לתוכנית של גיא זהר ברדיו, ואמרה דברי הפחדה ודמגוגיה כלפי מי שנמנה על הציבור הלהט"בי ומי שחי בזוגיות של בני אותו המין. אפשר להבין את השימוש באמצעי הפחדה ודמגוגיה, הם תמיד היו מנת חלקם של מי שמבין שהקרקע האידאולוגית שעליה הוא נשען נשמטת תחת רגליו כאמצעי הגנה אחרון. ברצוננו כארגון 'חברותא – הומואים דתיים' להעמיד דברים על דיוקם ולתקן את המעוות בדבריה של הרבנית.

הרבנית משתמשת במילים של שימוש באג'נדה ליברלית שבאה כהתקפה כנגד הרעיון המשפחתי שאותו היא מכירה. היא תוקפת את אותה אג'נדה שבזכותה נשים נהנות כיום משוויון מלא, ואנשים בעלי גוון עור שונה כבר לא נחשבים נחותים. מעניין אם הרבנית הייתה תוקפת בפחד אג'נדה חברתית של שוויון כמו זאת. היא כאישה נהנית באופן מלא ממימוש ליברליות שכזו.

הרבנית מפחדת גם מכך שהילודה תרד. אך בתוך עמנו וקהילתנו אנחנו חיים, ורואים איך עוד ועוד זוגות של בני אותו המין זוכים להמשכיות, זוכים לגדל ילדים וילדיהם גדלים בצורה טובה ונורמטיבית. האם הרבנית מעדיפה שגבר הומו יתחתן בעל כורחו עם אישה שאיננו אוהב ואיננו נמשך אליה רק בשביל שיוכל לממש איתה ילודה של 8 ילדים?

יש בדבריה פחד איום ונורא שאולי "מישהו שהוא לא הומו, יבחר להיות הומו". צר לנו לאכזב אותך הרבנית שילת, כמו שבמשך המון שנים הומואים ולסביות נולדו וחונכו במסגרות שאמרו שלהיות הומו או לסבית זה איום ונורא, ואף על פי כן הם לא "בחרו" להיות סטרייטים. מה לעשות, כמו שאת נולדת כאישה שנמשכת לגברים, כך בדיוק אותו הדבר הומואים ולסביות.

נכון, יש פן של בחירה – בחירה בחיים, בחירתו של אדם, שהבין שהוא הומו, ויחיה את חייו בצורה שלמה עם עצמו ועם ההבנה שהוא זכאי לאהבה וזוגית. אהבה וזוגית של הומו פירושה לחיות עם גבר. עצוב הוא שבמדינה דמוקרטית, שבה בני אדם שממלאים את חובתם לחברה בין אם זה בשירות כתף אל כתף בצבא, בין אם זה בלימודים יחד איתם באוניברסיטה, יהיו מופלים רק בגלל שהם שונים בנטייתם המינית או בגלל שהם חיים בצורה זוגית ושלמה עם בן אותו המין. דמייני את עצמך הרבנית שילת, דמייני את עצמך מופלת רק בגלל שאת רוצה לחיות חיים שלמים ומלאים עם בן זוגך.

יש מספיק בחורים ובחורות שהתאבדו, בין אם פיסית ובין אם נפשית, עקב בחירה שגויה ולא טבעית שעשו בחייהם בגלל "טובת הציבור", "מה יגידו השכנים" ו"הומו זה רע". האם זאת הבחירה ההכרחית גם בפן היהודי? האם את רוצה לראות את דמי האנשים הללו על ידייך?

את אשר יודעת מלפני ולפנים על עוולות בציבור הדתי ואף נלחמת כנגדם בצורה מעוררת כבוד ואת זכאית לכל תמיכה בכך, אך את עצמך, במילותיך היום, קיבעת עוולה גדולה. אנו בחברותא מקווים שתיקחי דברים אלו לתשומת ליבך, איננו מגמדים את הדברים הטובים שאת עושה בציבור הדתי, אך ראוי שתקשיבי ותפנימי את הדברים שנגלו לעיננו היום בראיון ברדיו.

אשרינו שאנחנו חיים בדור בו בני ובנות קהילת הלהט"ב זועקים בגרון ניחר כנגד עוולות. אשרינו שגם בתוך הציבור הדתי יש רבים שנותנים לנו כתף תומכת וזועקים יחד איתנו. אנחנו נמשיך במסענו למען קבלה שלמה של הומואים ולסביות בציבור הדתי והכללי גם יחד, למרות הכל ועל אף הכל.

השאר תגובה

עוד ב- יהדות וגאווה ››

תגובות הגולשים 2 תגובות

avatar
עודד שמשון כץ
25 במאי 2014

מילים כדרבנות


הגב
avatar
ניל
12 בינואר 2015

מילים כדורבנות אבל למה הכותב אינו מזדהה בשמו


הגב
יצירת קשר מהי חברותא
  • תגובות אחרונות:


  • RSS