מבצע תליית שלטים בגנות ההומופוביה באלון שבות

בבוקר יום שישי האחרון, י"ג בתמוז תשע"ג (21 ביוני 2013), ערב פרסום דבריו המקוממים של הרב ישראל רוזן בעלון שבת בשבתו, יצאו חברי חברותא למבצע תליית השלטים המוכרים "למילים שלכם יש משמעות" הפונים לאנשי חינוך, ביישוב אלון שבות – מקום מגוריו של הרב ישראל רוזן

1017415_650188295009125_1961238679_nלאור התבטאויותיו החמורות של הרב ישראל רוזן (כאן), החלטנו ב'חברותא' לתלות שלטים ברחבי ישוב מגוריו – אלון שבות.

בשלטים מוצגת צללית של בחור ומופיע הכיתוב:

"הורים, רבנים, מורים, חברים, ח"כים- למילים שלכם יש משמעות.

דברו עם האנשים בסביבתכם על הומואים ולסביות. דברו תוך קבלה והכלה. אחד מהם מקשיב לכם יותר מכל האחרים…"

דניאל יונס, יו"ר 'חברותא': "דבריו של הרב רוזן הובילו אותנו אל המסקנה שאנחנו חייבים לצאת ולהשמיע את קולנו. לא רק במצעד. לא רק בצעקה. אלא גם בקריאה אל הלב פנימה. לכולם יש השפעה כלשהי על סביבתם המיידית, אבל לראשי הציבור יש השפעה רחבה יותר. הם חייבים להבין שלמילים שהם מוציאים מפיהם כלאחר יד יש גם אוזן ששומעת ומפנימה. מדובר כאן בפיקוח נפש של ממש".

כבני החברה הדתית אשר גדלו על 'ואהבת לרעך כמוך', אנו מוצאים את דבריו של הרב כפוגעניים ביותר. על-אף העובדה שדבריו של הרב מעידים על בורות, שנאת האחר בולטת וצורבת, ובנופלן על אוזניים רגישות ומתייסרות, מילותיו עשויות להוביל לכדי שנאה עצמית ואף לכדי פגיעה של ממש בצעירות וצעירים רבים בעירו ובמקומות נוספים בארץ.

לחצו להגדלהלכרזה המלאה שנתלתה לחצו כאן (קובץ pdf)

השאר תגובה

עוד ב- חדשות מהשטח ››

תגובות הגולשים

יצירת קשר מהי חברותא
  • תגובות אחרונות:


  • RSS