'חברותא – הומואים דתיים' (ע"ר) מקדמת בברכה את הצהרת הרבנים באמריקה כנגד "טיפולי" ההמרה

'חברותא' הצהירה פעמים רבות, ובדרכים שונות, את עמדתה לגבי מה שמכונה "טיפולי המרה", וכיום מתברר כי היא אינה לבדה במערכה, וכי יש לעמדתנו תמיכה ברורה וחד משמעית מצד 'הסתדרות הרבנים דאמריקה' (Rabbinical Council of America)

הסתדרות הרבנים באמריקהאנו מוצאים לנכון להדגיש ולהתריע כי רבים מחברינו נושאים על גבם צלקות נפשיות כתוצאה מאותם "טיפולים" בדגש על אלו שמתקיימים במסגרת ארגון 'עצת נפש'אף לא אחד ממאות חברי 'חברותא' הצליח לשנות את נטייתו המינית, למרות שחלק גדול מאיתנו נאבק בעבר בכל מאודו בנטייתנו המינית.

העדויות על הצלחות כאלה ואחרות לא מבוססות על שום נתון מדעי. המציעים לבחורינו לנסות "טיפול המרה" סוללים להם דרך ייסורים בשביל לגלות משהו שאנחנו ב'חברותא' כבר יודעים: זה פשוט בלתי אפשרי.

ב'חברותא' מאמינים שאין בנו שום רעה חולה, אלא נבראנו כמו כל אחד אחר בצלם הא-לוה, שנטייתנו אינה משהו שמנוגד להלכה, אלא היא משהו שהחברה הדתית טרם למדה להבין איך מתמודדים איתו.יתר על-כן, דחיקת נטייתנו המינית טיפחה משפחות עצובות וחולות, נשים נדכאות וגברים שמתהלכים בתחושת חטא.

דניאל יונס, יו"ר 'חברותא': "הצהרה חשובה ופורצת דרך זו של איגוד הרבנים באמריקה נותנת לנו רוח גבית חזקה להמשיך ולפעול כנגד כל מי שרוצים לטאטא את עצם קיומנו מתחת לשטיח הקהילתי. הומוסקסואליות זו לא מחלה ואפילו לא עבירה, אלא תכונה לגיטימית שעל הקהילה הדתית לקבל, והגיע הזמן שרבנים בישראל יצאו מהארון יצטרפו להצהרתם של עמיתיהם האמריקאים."

לפרטים וראיונות:

דניאל יונס, יו"ר 'חברותא – הומואים דתיים': 054-6305101

השאר תגובה

עוד ב- הודעות לעיתונות ››

תגובות הגולשים

יצירת קשר מהי חברותא
  • תגובות אחרונות:


  • RSS