נתי אפשטיין

מייסד קבוצת חברותא

בני אלבז (מימין) ונתי אפשטיין
בני אלבז (מימין) ונתי אפשטיין

יחד עם בני אלבז

דתל"ש, יליד חיפה ובוגר בני-עקיבא בשבט 'עמישב'. התחנך בישיבה התיכונית בשעלבים ובישיבת ההסדר במעלות, בוגר הטכניון ועוסק באינטרנט ומולטימדיה.

כבר בגיל 17 הוא שיתף את אחד ממחנכיו בישיבת התיכונית, ותבע תשובות. גם בישיבת ההסדר מול ראש הישיבה. בשנת 2001 הוא פרסם מכתב תגובה לכתבה של חנוך דאום ב"מעריב – סופשבוע", מכתב שהיה אחת הקריאות החלוציות של הומואים דתיים לקבל הכרה והתייחסות (ראו כאן), מכתב שפתח בזמנו פתח של תקווה להומואים דתיים רבים בארון.

בשנת 2007, יחד עם חברו הטוב בני אלבז, הם ייסדו את קבוצת חברותא (שתפקדה אז מטעם הבית הפתוח בירושלים), והם עמדו בראשה עד ליום שבו הפכה לעמותה (2009).

את תחילת דרכו בגילוי העצמי תיעד נתי, בדרכו הייחודית, בטור שלו כאן באתר חברותא (ציפור קטנה בלב).

"ואז מגיע ראש הישיבה. הוא נכנס לאוהל המקורה, ממתין שיקראו לו לחתום על הכתובה, להחתים את החתן, ונהר של תלמידים מאחוריו, ועדר של חברים שלי מלפניו, נדחקים ללחוץ את ידו, לגעת בקודש. אבל אצלי בפנים משהו חלול כזה, הוא כבר לא מבין, הוא לא יבין. מין סלסול מוזר של עצב מתלפף לי על הגוש, הבנה כזו שאיבדתי אותם, איבדתי את כולם, איבדתי את ראש הישיבה, איבדתי את החברים, איבדתי את הנשים כסויות הראש, איבדתי את החתונה שלי, איבדתי את אסי."

(פרק 18 בציפור קטנה בלב)

ראו גם:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *